Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادعای گروه قاصم در گفتگو با یورونیوز: تمام اطلاعات سرورها و دوربین‌ها در اختیار ماست

عکسی که هکرهای ایرانی روی وب‌سایت روزنامه اسرائیلی جروزالم پست قرار دادند
عکسی که هکرهای ایرانی روی وب‌سایت روزنامه اسرائیلی جروزالم پست قرار دادند Copyright شبکه‌های اجتماعی
Copyright شبکه‌های اجتماعی
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این گروه همچنین مدعی شده که دوربین مداربسته دفتر روزنامه جروزالم پست را هک کرده و ویدیوی کوتاهی از درون این دفتر و کارکنان آن به دست آورده است.

آگهی

یک گروه هکری ایرانی که روز دوشنبه به دو روزنامه اسرائیلی حمله سایبری کرد، به یورونیوز گفت که همزمانی این حمله با سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی عمدی بوده و افزود که در روزهای آینده باز هم دست به چنین اقدامی خواهد زد.

وب‌سایت روزنامه اسرائیلی جروزالم پست در روز دوشنبه ۳ ژانویه (۱۳ دی) آماج حمله سایبری گروهی از هکرهای ایرانی قرار گرفت. این اتفاق همزمان با دومین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دست نیروهای آمریکایی در عراق روی داد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

گروه هکری «قاصم» روز دوشنبه در تماس با یورونیوز فارسی ادعا کرد که حمله سایبری امروز به دست این گروه انجام شده است. این گروه همچنین مدعی شده که دوربین مداربسته دفتر روزنامه جروزالم پست را هک کرده و تصاویری از درون این دفتر و کارکنان آن به دست آورده است.

این هکرها تصویری را همراه با یک جمله از قاسم سلیمانی وب‌سایت روزنامه انگلیسی‌زبان جروزالم پست قرار داده‌اند. در تصویر یاد شده، انگشتری که ظاهرا نماد دست مشت شده قاسم سلیمانی است در آسمان دیده می‌شود که از آن موشکی به سمت زمین شلیک شده است. در این تصویر موشک به طرف مرکز هسته‌ای دیمونای اسرائیل شلیک شده که پیشتر نیروهای نظامی ایران در جریان رزمایشی به ماکت آن حمله کرده بودند.

هکرها همین تصویر را روی حساب کاربری توییتر معاریو، روزنامه دیگر اسرائیلی قرار دادند که بی‌درنگ برداشته شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در تصویری که هکرها روی وب‌سایت جروزالم پست گذاشته‌اند به دو زبان انگلیسی و عبری نوشته شده است: «به شما نزدیکیم در جایی که فکرش را هم نمی‌کنید.»

استفاده از نمادهای تبلیغاتی جمهوری اسلامی در تصویری گرافیکی که آنها منتشر کرده‌اند، مانند موشک، انگشتر قاسم سلیمانی و انتخاب سایت هسته‌ای دیمونا حکایت از نزدیکی باورهای گروه قاصم با نهادهای حکومتی ایران دارد. با این حال این گروه در میان پاسخ‌های کوتاه‌شان به پرسش‌های کتبی یورونیوز فارسی گفته‌اند که هیچ گونه وابستگی حکومتی ندارند و تنها یک «گروه دانشجویی فعال در زمینه رسانه‌های مجازی» هستند.

آنها همچنین این حمله را «ابتکار» خودشان اعلام کرده و گفته‌اند که از سوی هیچ نهاد یا سازمانی سفارش یا ماموریت نداشته‌اند.

در گذشته نیز هکرهای منتسب به ایران حملاتی را علیه وب‌سایت‌های برخی نهادهای اسرائیلی انجام داده‌اند. ایران و اسرائیل بارها یکدیگر را تهدید کرده و برخی مقامات بلندپایه ایران حتی وعده نابودی اسرائیل را داده‌اند. در آذر ماه سال جاری نیز یک سازمان امنیتی و حفاظتی اسرائیل از خنثی کردن حمله سایبری هکرهای ایرانی به نهادهای خصوصی و دولتی این کشور خبر داده بود.

گروه قاصم هویت و شمار اعضای خود را فاش نکرده و تنها گفته که آنها «گروه کوچکی» هستند.

این گروه انگیزه خود از عملیات روز دوشنبه را «سنجش توانایی‌های خود» و «جلوگیری از پروپگاندای (تبلیغات) رسانه‌های اسرائیلی» اعلام کرده است. آنها در پاسخ به این پرسش که قربانی حمله آنها چه زمانی متوجه حمله شده، گفته‌اند: «آنها از ابتدای ورود، متوجه حضور ما شدند، ولی ما با حمله به زیرساخت‌های آنها، دسترسی ادمین به سایت را قطع کردیم.»

هکرهای ایرانی همچنین به این پرسش که آیا عملیات آنها به همین دو ‌روزنامه اسرائیلی محدود بوده یا برای نفوذ به جاهای دیگر هم تلاش کرده‌اند، پاسخی نداده، اما نوشته‌اند: «منتظر پخش شدن اطلاعات دریافتی ما (از اسرائیل) باشید.»

یورونیوز درباره میزان تسلط گروه قاصم بر اسرائیل و نیز سایر کشورهایی که احتمالا قربانی حمله آنها خواهند شد پرسید. قاصم در پاسخ چنین تهدید کرده است: «ما به هر جریانی که مدافع امپریالیسم و متخاصم تفکرات آزاداندیشی باشد، حمله سایبری می‌کنیم. میزان تسلط ما را می‌توانید از اطلاعاتی که در روزهای آینده پخش می‌کنیم، متوجه بشوید.»

هک کردن یک ارگان خصوصی ممکن است هدف مشروعی برای حمله یا انتقام محسوب نشود و حمله به سایت خبری نیز به مختل کردن جریان اطلاع‌رسانی می‌انجامد. اما گروه قاصم می‌گوید: «هر کسی که امنیت ایران و جریان‌های آزادی‌بخش را تهدید کند، خودش را هدف ما قرار داده است.»

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «شش ماه است که سوار کار هستیم. کل اطلاعات را در اختیار داریم. این دو جا فقط نمونه بودند. اینها خیلی تلاش کردند جلوی ما را بگیرند اما در لحظه شهادت فرمانده سپاه قدس سلیمانی عملیات انجام شد و مقاومت آنها شکست. تمام اطلاعات سرورها و دوربین‌های مدار بسته در اختیار ماست.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هکرهای مرتبط با ایران متهم شدند که مراکز مهمی در آمریکا را هدف قرار داده‌اند

گروه ایرانی «سایه سیاه» با هک کردن سرور یک هاوستینگ وب، به داده‌های هزاران اسرائیلی دسترسی پیدا کرد

اسرائيل برای مقابله با حملات آنلاین ایران، «گنبد سایبری» راه‌اندازی می‌کند