Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

قاتل کلرادو پیش از جنایت اسم قربانیان را در رمان‌های جنایی آورده بود

 عامل قتل‌های سریالی در آمریکا قبل از جنایت درباره آن‌‌ها رمان نوشته بود
عامل قتل‌های سریالی در آمریکا قبل از جنایت درباره آن‌‌ها رمان نوشته بود Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته پلیس و رسانه‌های ایالات متحده آمریکا، مردی که روز دوشنبه گذشته در کلرادو قبل از تیراندازی از سوی پلیس، پنج نفر را کشت، نام برخی از قربانیان خود را در مجموعه‌ای از رمان‌های تخیلی آورده بود.

آگهی

به گفته پلیس و رسانه‌های ایالات متحده آمریکا، مردی که روز دوشنبه گذشته در کلرادو قبل از تیراندازی از سوی پلیس، پنج نفر را کشت، نام برخی از قربانیان خود را در مجموعه‌ای از رمان‌های تخیلی آورده بود.

سخنگوی پلیس دنور آمریکا روز پنجشنبه ۳۰ دسامبر به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما در حال تحقیق روی کتاب‌هایی هستیم که مظنون با نام مستعار نوشته است و از آن‌ها اطلاع داریم.»

پلیس نام فرد تیرانداز را «لیندون مک‌لئود» معرفی کرد که سه‌گانه‌ «تحریم‌» را در بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ با نام مستعار رومن مک‌کلی منتشر کرده بود.

او با ریش بلند، موهای قهوه‌ای و همچنین با خالکوبی در عکس‌هایش در حساب‌های مختلف خود در شبکه‌های اجتماعی ظاهر شده بود.

طبق توضیحی که در وبسایت نویسنده منتشر شده است، موضوع داستان او درباره «سیاستمدار/میلیاردری است که می‌خواهد از فناوری ژنتیک برای بازنویسی دی‌ان‌ای مجرمان مانند قاتلان زنجیره‌ای یا افراد خشن استفاده کند.»

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، در جلد نخست، فردی با نام لیندون مک‌لوئد [نام واقعی فرد]، شخصی را در ساختمانی در دنور می‌کشد. نام این فرد در کتاب مایکل سوینیارد ذکر شده است.

مقامات تایید کردند که یکی از قربانیان به همین نام بوده است و در آدرس ذکر شده در کتاب کشته شده است.

نویسنده در جلد دیگری، قتل زنی با نام آلیسیا کاردناس را که او نیز یکی از قربانیان معرفی شده است، بازگو می‌کند.

نام مظنون همچنین در اسناد اداری مرتبط با مکانی که چند سال پیش از سوی خانم کاردناس خریداری شده بود، وجود داشت.

«رومن مک‌کلی» در نشریه‌ای در سایت خود گفته بود که داستان‌ها، افراد و رویدادهای واقعی را با یکدیگر ترکیب می‌کند تا خط بین آنچه وجود دارد و آنچه ممکن است به وقوع بپیوندد از بین برود.

تیرانداز ۴۷ ساله روز دوشنبه گذشته در یک سالن خالکوبی در دنور اقدام به تیراندازی کرد و یک هنرمند خالکوبی و آلیسیا کاردناس، مالک سالن را کشت.

او سپس مایکل سوینیارد را به شدت مجروح کرد که این جراحت در نهایت به مرگ وی ختم شد. قاتل سپس روانه حومه دنور شد و در آنجا مردی را که در یک سالن دیگر خالکوبی بود کشت و سپس به یک مسئول پذیرش هتل تیراندازی کرد و باعث مرگ وی شد. او سپس به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

پلیس روز سه‌شنبه گفت که به‌نظر می‌رسد مظنون «افراد خاصی را هدف قرار داده است». طبق گفته پلیس، فرد تیرانداز روابط شخصی یا حرفه‌ای با برخی از قربانیان خود داشته است.

پلیس همچنین گفت که مسئول پذیرش هتل با فرد مسلح ارتباطی نداشته است اما مظنون با هتل تعاملاتی داشته است.

هنوز انگیزه این حملات مشخص نشده است اما پلیس گفت که لیندون مک‌لئود پیش از این در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مورد تحقیقات این نهاد قرار گرفته بود اما هیچ پیگرد قانونی شامل حال وی نشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نویسنده اثر «چگونه شوهر خود را به قتل برسانیم» به اتهام قتل همسرش بازداشت شد

یک دقیقه سکوت در دبیرستان‌های فرانسه در نخستین سالگرد قتل ساموئل پتی

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟