جایگاه‌های هوشمند شارژ خودرو در هلند امکان فروش برق باتری را به رانندگان می‌دهد

جایگاه‌های هوشمند شارژ باتری خودرو در هلند
جایگاه‌های هوشمند شارژ باتری خودرو در هلند Copyright EBU
Copyright EBU
نگارش از یورونیوز با استفاده از  EBU
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با اجرایی شدن یک طرح‌ پژوهشی، اگر راننده کاری با خودرو ندارند، می‌توانند برق ذخیره شده در باتری‌ها را به شبکه بازگردانند و پولش را بگیرد. این برق در باتری‌های دیگر ذخیره می‌شود و به نوبه خود، به متقاضیان فروخته می‌شود.

آگهی

در حالی‌که شمار خودروهای برقی در کشورهای اروپایی به سرعت بالا می‌رود، چگونگی شارژ باتری بیش از پیش به یک مساله جدی تبدیل شده است.

در هلند، کشوری که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ دست‌کم شهروندان ۲ میلیون خودروی برقی داشته باشند، جایگاه‌های توزیع الکتریسته هوشمند راه‌اندازی شده‌اند. رانندگان خودروهای جدید می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه زمان شارژ باتری را مثلا با توجه به قیمت برق در ساعات اوج مصرف متوقف و آن را به زمان ارزان‌تر موکول کنند.

فراتر از این و با اجرایی شدن یک طرح‌ پژوهشی، اگر راننده کاری با خودرو ندارند، می‌توانند برق ذخیره شده در باتری‌ها را به شبکه بازگردانند و پولش را بگیرد. این برق در باتری‌های دیگر ذخیره می‌شود و به نوبه خود، به متقاضیان فروخته می‌شود.

در حال حاضر ۴۶ جایگاه هوشمند توزیع برق در هلند وجود دارد و انتظار می‌رود در سال‌های آینده این شمار به شدت افزایش یابد و احتمالا جای شمار قابل توجهی از پمپ‌بنزین های کنونی را هم بگیرد.

جایگزینی خودرو‌های سوختی با خودروهای برقی، یکی از برنامه‌های اصلی برای کاهش ذرات کربن معلق در هوا به منظور مقابله با تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین است. بسیاری از کارخانه‌های بزرگ اروپا توقف خط تولید خودروهای سوختی طی سال‌های آینده را تصویب و اجرایی کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شارژ آزمایشی بی‌سیم خودروها در میشیگان در خیابانی با ویژگی منحصر به فرد

موش‌ها سیم‌های خودروی ۳۰ هزار یورویی را جویدند؛ آیا بیمه «موش‌خوردگی» خودرو را پوشش می‌دهد؟

با کودکی که باتری بلعیده چکار کنیم؟