جایگاه‌های هوشمند شارژ خودرو در هلند امکان فروش برق باتری را به رانندگان می‌دهد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز  با استفاده از  EBU
جایگاه‌های هوشمند شارژ باتری خودرو در هلند
جایگاه‌های هوشمند شارژ باتری خودرو در هلند   -   کپی رایت  EBU

در حالی‌که شمار خودروهای برقی در کشورهای اروپایی به سرعت بالا می‌رود، چگونگی شارژ باتری بیش از پیش به یک مساله جدی تبدیل شده است.

در هلند، کشوری که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ دست‌کم شهروندان ۲ میلیون خودروی برقی داشته باشند، جایگاه‌های توزیع الکتریسته هوشمند راه‌اندازی شده‌اند. رانندگان خودروهای جدید می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه زمان شارژ باتری را مثلا با توجه به قیمت برق در ساعات اوج مصرف متوقف و آن را به زمان ارزان‌تر موکول کنند.

فراتر از این و با اجرایی شدن یک طرح‌ پژوهشی، اگر راننده کاری با خودرو ندارند، می‌توانند برق ذخیره شده در باتری‌ها را به شبکه بازگردانند و پولش را بگیرد. این برق در باتری‌های دیگر ذخیره می‌شود و به نوبه خود، به متقاضیان فروخته می‌شود.

در حال حاضر ۴۶ جایگاه هوشمند توزیع برق در هلند وجود دارد و انتظار می‌رود در سال‌های آینده این شمار به شدت افزایش یابد و احتمالا جای شمار قابل توجهی از پمپ‌بنزین های کنونی را هم بگیرد.

جایگزینی خودرو‌های سوختی با خودروهای برقی، یکی از برنامه‌های اصلی برای کاهش ذرات کربن معلق در هوا به منظور مقابله با تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین است. بسیاری از کارخانه‌های بزرگ اروپا توقف خط تولید خودروهای سوختی طی سال‌های آینده را تصویب و اجرایی کرده‌اند.