Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هزاران درنا بر اثر آنفلوآنزای پرندگان در شمال اسرائیل کشته شدند

آنفلوانزای پرندگان هزاران درنا را در شمال اسرائیل کشت
آنفلوانزای پرندگان هزاران درنا را در شمال اسرائیل کشت Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کشاورزان اسرائیلی در پی شیوع آنفلوآنزای پرندگان مجبور شده‌اند که صدها هزار مرغ را معدوم کنند، زیرا مسئولان این کشور در تلاش هستند تا آنچه را که آنها مرگبارترین فاجعه حیات وحش در تاریخ این کشور می‌نامند، مهار کنند.

آگهی

شیوع آنفلوآنزای پرندگان در شمال اسرائیل منجر به کشته شدن حداقل ۵ هزار و ۲۰۰ درنای مهاجر در این منطقه شد.

کشاورزان اسرائیلی در پی شیوع آنفلوآنزای پرندگان مجبور شده‌اند که صدها هزار مرغ را معدوم کنند، زیرا مسئولان این کشور در تلاش هستند تا آنچه را که آنها مرگبارترین فاجعه حیات وحش در تاریخ این کشور می‌نامند، مهار کنند.

اوری ناوه، محقق سازمان پارک‌ها و طبیعت اسرائیل روز دوشنبه ۲۷ دسامبر گفت که وضعیت هنوز تحت کنترل نیست. او گفت: «از آنجا که بسیاری از پرندگان در وسط آب مرده‌اند، بیرون آوردن آنها دشوار است.»

تامار زندبرگ، وزیر حفاظت از محیط زیست اسرائیل از این بحران به عنوان «جدی‌ترین آسیب به حیات وحش در تاریخ اسرائیل» نام برد. او در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که میزان خسارت هنوز مشخص نیست.

یارون میکائیلی، سخنگوی پارک دریاچه حوله، محلی که درناها در آنجا متمرکز هستند، گفت که کارگران در حال خارج کردن لاشه‌های درناها در اسرع وقت هستند، زیرا آنها نگرانند که حیوانات وحشی دیگر آلوده شوند.

دفنا یوریستا، سخنگوی وزارت کشاورزی اسرائیل هم گفت که نیم میلیون مرغ در این منطقه برای جلوگیری از گسترش بیماری معدوم شده‌اند.

به گفته میکائیلی این احتمال وجود دارد که درناها توسط پرندگان کوچک‌تری که با مزارع آلوده تماس داشته‌اند، به بیماری مبتلا شده باشند.

میکائیلی گفت که سالانه حدود ۵۰۰ هزار درنا در مسیر آفریقا از اسرائیل عبور می‌کنند که تعداد کمی از آنها عقب می‌مانند. به گفته او امسال حدود ۳۰ هزار درنا برای زمستان در اسرائیل مانده‌اند.

حدود ۱۰ روز پیش و پس از آنکه برای نخستین بار مشخص شد درناهای مهاجر بیمار هستند، رسانه‌های اسرائیلی عکس‌هایی از کارگرانی را با لباس‌های سفید رنگ که در حال جمع‌آوری لاشه درناها بودند، منتشر کردند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

میکائیلی با بیان اینکه به نظر می‌رسد تعداد تلفات درناها در روزهای اخیر تثبیت شده است، از این موضوع به عنوان یک نشانه خوب یاد کرد که نشان می‌دهد آن‌ها توانسته‌اند بر بیماری آنفلوآنزای پرندگان غلبه کنند.

در پی انتشار خبر شیوع آنفلوآنزای پرندگان در شمال اسرائیل، دفتر نفتالی بنت، نخست وزیر این کشور اعلام کرد که مسئولان وزارتخانه‌های کشاورزی، محیط زیست و بهداشت وضعیت را زیر نظر دارند. بر اساس اعلام دفتر نخست وزیر اسرائیل، هیچ نشانه‌ای در مورد وجود عفونت در میان مردم وجود ندارد.

با این حال گزارش‌ها حکایت از آن دارد که پاکسازی منطقه آلوده به آنفلوآنزای پرندگان کندتر از حد انتظار پیش می‌رود. از همین رو ناوه گفت: «ما در تلاش هستیم تا ببینیم که آیا راه حل دیگری وجود دارد یا خیر.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری تکان‌دهنده از مرگ دسته جمعی و عجیب پرندگان در مکزیک

شیوع ویروس آنفلوانزای پرندگان وضعیت دامداری‌های فرانسه را بحرانی کرد

آنفلوآنزای پرندگان به دهمین استان ژاپن رسید؛ ۳ میلیون قطعه طیور معدوم شد