Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آنفلوآنزای پرندگان به دهمین استان ژاپن رسید؛ ۳ میلیون قطعه طیور معدوم شد

ضدعفونی‌سازی یک مرغداری در ژاپن، سال ۲۰۰۴
ضدعفونی‌سازی یک مرغداری در ژاپن، سال ۲۰۰۴ Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«دو ویروس آنفلوآنزای پرندگان که اخیرا و به‌شکلی جداگانه در آسیا و اروپا منتشر شده‌، هر دو نخست میان پرندگان وحشی شیوع یافته، و سپس به پرندگان اهلی سرایت کرده‌ است.»

آگهی

وخیم‌ترین آنفلوآنزای پرندگان که تا کنون در ژاپن شایع شده اخیراً به بیش از یک‌پنجم مرغداری‌های این کشور سرایت کرده است.

وزارت کشاورزی ژاپن روز گذشته اعلام کرد پس از شناسایی این بیماری در یکی از مرغداری‌های بزرگ استان شیگا در جنوب غربی این کشور، حدود ۱۱ هزار مرغ و جوجه کشتار و دفن خواهند شد.

همین مرجع اعلام کرد شیوع تازه‌ای از آنفلوآنزای پرندگان در ایالت کاگاوا نیز مشاهده شده، ایالتی که یکماه پیش منشأ آغاز این بیماری بود.

به این ترتیب، تا کنون ۱۰ استان از ۴۷ استان ژاپن در معرض شیوع این بیماری قرار گرفته‌اند و حدود ۳ میلیون قطعه طیور کشتار و دفن شده‌اند، رقمی که تا امروز بی‌سابقه بوده است.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

طبق اعلام فائو، «سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد»، شیوع آنفلوآنزای پرندگان در ژاپن و کرهٔ جنوبی یکی از دو شیوعِ اخیرِ این بیماری همه‌گیر در میان طیور جهان است.

این سازمان اعلام کرد دو گونه ویروس آنفلوآنزای پرندگان که اخیرا و به‌شکلی جداگانه در آسیا و اروپا شیوع پیدا کرده‌اند، هر دو نخست در میان پرندگان وحشی آغاز شده‌ و سپس به پرندگان اهلی سرایت کرده‌اند.

همچنین مسئولان فائو از مقامات بهداشتی کشورهای آفریقایی خواسته‌اند تا مزارع و مرغداری‌ها را بادقّتِ بسیار تحت نظارت بگیرند تا از رسیدن این بیماری، به‌ویژه از طریق اروپا به آنجا، جلوگیری کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزاران درنا بر اثر آنفلوآنزای پرندگان در شمال اسرائیل کشته شدند

آیا ویروس آنفولانزای خوکی منشا یک بیماری همه‌گیر دیگر خواهد بود؟

مشاهده ویروس آنفولانزای پرندگان در یک مرکز پرورش اردک در فرانسه