Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خلبان ۱۹ ساله یک گام دیگر به دور زدن کامل کره زمین نزدیک‌تر شد

زارا روث‌فورد، نوجوانی که می‌خواهد به جوانترین زنی تبدیل شود که به تنهایی به دور دنیا پرواز می‌کند
زارا روث‌فورد، نوجوانی که می‌خواهد به جوانترین زنی تبدیل شود که به تنهایی به دور دنیا پرواز می‌کند Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دختر دو خلبان با توصیف این که هر پرواز به تنهایی یک «ماجراجویی» و چالش هوشمندانه است، ابراز امیدواری کرد که سفر او الهام‌بخش دیگر زنان جوان در حوزه‌های هوانوردی، علم، فن‌آوری، ریاضیات و مهندسی باشد.

آگهی

زارا روث‌فورد، خلبانی که می‌خواهد به جوانترین زنی تبدیل شود که به تنهایی به دور دنیا پرواز می‌کند، روز چهارشنبه پس از فرود در جاکارتا به چالش‌هایش در عبور از سیبری اشاره کرد.

این خلبان ۱۹ ساله بلژیکی-بریتانیایی که در ماه اوت بلژیک را برای این سفر ترک کرد، امیدوار است تا اواسط ژانویه ۲۰۲۲ سفر ۵۱ هزار کیلومتری خود در پنج قاره و ۵۲ کشور را به پایان برساند.

او به خبرنگاران در پایتخت اندونزی گفت که سخت‌ترین مسیری که تاکنون پرواز کرده است در شمال روسیه بود زیرا اگر مشکلی پیش می‌آمد رسیدن کمک در دمای زیر صفر احتمالا ساعت‌ها طول می‌کشید.

او گفت: «اگر به هر دلیلی موتور دچار مشکل شود، فکر می‌کنم می‌توانم زنده بمانم. می‌توانم روی زمین فرود بیایم یا از چتر نجات استفاده کنم یا داخل آب بپرم. در نهایت خوب خواهم شد.»

مشکل این است که اگر من در دمای منفی ۳۵ درجه سانتی‌گراد باشم، وقتی روی زمین فرود بیایم و سه ساعت با نزدیک‌ترین انسان فاصله داشته باشم، در واقع نمی‌دانم چقدر می‌توانم زنده بمانم
زارا روث‌فورد
خلبان ۱۹ ساله

وی با این حال افزود: «مشکل این است که اگر من در دمای منفی ۳۵ درجه سانتی‌گراد باشم، وقتی روی زمین فرود بیایم و سه ساعت با نزدیک‌ترین انسان فاصله داشته باشم، در واقع نمی‌دانم چقدر می‌توانم زنده بمانم.»

روث‌فورد برای رسیدن به معیارهای پرواز به دور دنیا، دو نقطه مقابل یکدیگر در کره زمین را مشخص کرده است که یکی شهر جمبی در اندونزی و دیگر شهر توماکوی کلمبیا است.

دختر دو خلبان با توصیف این که هر پرواز به تنهایی یک «ماجراجویی» و چالش هوشمندانه است، ابراز امیدواری کرد که سفر او الهام‌بخش دیگر زنان جوان در حوزه‌های هوانوردی، علم، فن‌آوری، ریاضیات و مهندسی باشد.

رکوردی که او برای شکستن آن تلاش می‌کند متعلق به شستا ویز است که در سال ۲۰۱۷ یعنی در زمان پرواز انفرادی به دور دنیا ۳۰ ساله بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زن ۷۷ ساله بریتانیایی با سفر به دور دنیا با قایق رکورد جدیدی ثبت کرد

سفر بابانوئل فنلاندی به دور دنیا آغاز شد

شایسته واعظ، خلبان افغان سفر خود به دور دنیا را کامل کرد