Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

خبر جعلی با معرفی همسر ماکرون به عنوان «زن تراجنسیتی»؛ بانوی اول فرانسه شکایت می‌کند

بریژیت ماکرون، همسر رئيس‌جمهوری فرانسه
بریژیت ماکرون، همسر رئيس‌جمهوری فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پخش خبر جعلی علیه همسر رئیس‌جمهوری فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که کمتر از چهار ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور باقی مانده است.

آگهی

بریژیت ماکرون، همسر رئیس‌جمهوری فرانسه در نظر دارد به دنبال پخش خبری جعلی درباره هویتش در شبکه‌های اجتماعی به دستگاه قضایی این کشور شکایت کند.

به گزارش رسانه‌های فرانسه بریژیت ماکرون طی هفته‌های گذشته هدف حمله شماری از حساب‌های توئیتری بود که او را زنی تراجنسیتی معرفی می‌کرد. افراد تراجنسیتی به اشخاصی گفته می‌شود که هویت جنسیتی آنها با جنسیت انتسابی‌شان هنگام تولد متفاوت است.

در جریان پخش این خبر جعلی علیه بانوی اول فرانسه از هشتگ «ژان میشل ترونیو» (JeanMichelTrogneux#) استفاده شد. حساب‌های توئیتری پخش‌کننده این خبر جعلی با استفاده از این هشتگ مدعی شده بودند که نام بریژیت ماکرون پس از تولد ژان میشل (نامی برای پسرها در زبان فرانسه) بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

یکی دیگر از ادعاهای جعلی مطرح شده علیه بریژِیت ماکرون این بود که او مادر واقعی فرزندانش نیست. در مجموع تاکنون حدود ۵۷ هزار پیام با استفاده از هشتگ «ژان میشل ترونیو» منتشر شده است. روزنامه لیبراسیون گزارش داده است که اکثر حساب‌های کاربری مورد استفاده برای پخش این خبر جعلی متعلق به افرادی است که نزدیک به راست افراطی، مخالف واکسیناسیون در مقابل بیماری «کووید ۱۹» و طرفدار تئوری‌های توطئه هستند.

بنا به همین گزارش در شبکه اجتماعی فیسبوک نیز این خبر جعلی از سوی برخی از صفحات حامی جنبش جلیقه زردها و مخالف سیاست‌های دولت فرانسه در زمینه مدیریت بحران همه‌گیری کرونا منتشر شده است.

همسر رئیس‌جمهوری فرانسه پیش از این بارها به دلیل اختلاف سن زیادش با امانوئل ماکرون مورد تمسخر قرار گرفته بود. ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهوری برزیل با مواضع راست افراطی دو سال پیش در شبکه اجتماعی توئیتر کامنتی تمسخرآمیز درباره چهره بریژیت ماکرون منتشر کرد.

امانوئل ماکرون سال ۲۰۰۷ در سن ۳۰ سالگی با همسرش که در آن زمان ۵۴ سال داشت ازدواج کرد.

پخش خبر جعلی علیه همسر رئیس‌جمهوری فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که کمتر از چهار ماه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور باقی مانده است. امانوئل ماکرون، ۴۴ ساله تاکنون نامزدی خود را برای انتخاب مجدد به سمت ریاست جمهوری اعلام نکرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوقلوهای بوگدانوف، پیشتازان «عجیب» برنامه‌های علمی تلویزیون فرانسه به فاصله ۶ روز قربانی کووید شدند

سه زن در راس سه حزب سنتی، رقبای اصلی ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

نظرسنجی انتخابات پارلمانی زودهنگام در فرانسه: راست افراطی پیشتاز است