فرانسه امکان استفاده از نام خانوادگی مادر به جای پدر را تسهیل می‌کند

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است   -  Copyright  Canva
نگارش از یورونیوز فارسی

دولت فرانسه از تصویب طرحی حمایت می‌کند که در آن به اتباع این کشور امکان داده می‌شود که در ۱۸ سالگی با مراجعه به شهرداری بین نام خانوادگی پدر، نام خانوادگی مادر یا ترکیبی از هر دو دست به انتخاب بزنند.

دولت فرانسه در نظر دارد امکان استفاده شهروندان از نام خانوادگی مادر به جای نام خانوادگی پدر را تسهیل کند.

اریک دوپون مورتی، وزیر دادگستری فرانسه روز یکشنبه گفت که دولت از طرح پیشنهادی یکی از نمایندگان حامی دولت در مجلس ملی این کشور که به فرزندان اجازه می‌دهد پس از ۱۸ سالگی نام خانوادگی‌شان را تغییر دهند حمایت می‌کند.

در این طرح به اتباع فرانسوی امکان داده می‌شود که در ۱۸ سالگی با مراجعه به شهرداری بین نام خانوادگی پدر، نام خانوادگی مادر یا ترکیبی از هر دو دست به گزینش بزنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شهروندان فرانسوی هم‌اکنون نیز امکان تغییر نام خانوادگی را دارند اما روند آن پیچیده است زیرا آنها باید برای این تصمیم خود دلیلی قانع‌کننده به وزارت دادگستری ارائه کنند.

وزیر دادگستری فرانسه گفت که بنا به طرح پیشنهادی از این پس هیچ کدام از شهروندان مجبور نیستند «دلیل خصوصی» خود برای تغییر نام خانوادگی‌شان را به دولت اعلام کنند.

وی افزود که طرح پیشنهادی ضمن ایجاد «برابری» بین والدین منجر به افزایش سطح «آزادی» شهروندان می‌شود. به گفته اریک دوپون مورتی با تصویب این طرح کودکانی که به دلیل خشونت خانوادگی، آزار جنسی از سوی پدر و غیبت پدر در زندگی‌شان آسیب روحی دیده‌اند دیگر مجبور نیستند تا آخر عمر از نام خانوادگی فردی استفاده کنند که به آنها ضربه روحی زده است.

مطالب مرتبط