Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فرانسه امکان استفاده از نام خانوادگی مادر به جای پدر را تسهیل می‌کند

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright Canva
Copyright Canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت فرانسه از تصویب طرحی حمایت می‌کند که در آن به اتباع این کشور امکان داده می‌شود که در ۱۸ سالگی با مراجعه به شهرداری بین نام خانوادگی پدر، نام خانوادگی مادر یا ترکیبی از هر دو دست به انتخاب بزنند.

آگهی

دولت فرانسه در نظر دارد امکان استفاده شهروندان از نام خانوادگی مادر به جای نام خانوادگی پدر را تسهیل کند.

اریک دوپون مورتی، وزیر دادگستری فرانسه روز یکشنبه گفت که دولت از طرح پیشنهادی یکی از نمایندگان حامی دولت در مجلس ملی این کشور که به فرزندان اجازه می‌دهد پس از ۱۸ سالگی نام خانوادگی‌شان را تغییر دهند حمایت می‌کند.

در این طرح به اتباع فرانسوی امکان داده می‌شود که در ۱۸ سالگی با مراجعه به شهرداری بین نام خانوادگی پدر، نام خانوادگی مادر یا ترکیبی از هر دو دست به گزینش بزنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شهروندان فرانسوی هم‌اکنون نیز امکان تغییر نام خانوادگی را دارند اما روند آن پیچیده است زیرا آنها باید برای این تصمیم خود دلیلی قانع‌کننده به وزارت دادگستری ارائه کنند.

وزیر دادگستری فرانسه گفت که بنا به طرح پیشنهادی از این پس هیچ کدام از شهروندان مجبور نیستند «دلیل خصوصی» خود برای تغییر نام خانوادگی‌شان را به دولت اعلام کنند.

وی افزود که طرح پیشنهادی ضمن ایجاد «برابری» بین والدین منجر به افزایش سطح «آزادی» شهروندان می‌شود. به گفته اریک دوپون مورتی با تصویب این طرح کودکانی که به دلیل خشونت خانوادگی، آزار جنسی از سوی پدر و غیبت پدر در زندگی‌شان آسیب روحی دیده‌اند دیگر مجبور نیستند تا آخر عمر از نام خانوادگی فردی استفاده کنند که به آنها ضربه روحی زده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کودکانی که به اتحادیه اروپا مهاجرت کردند، بیشتر از کدام کشورها اقامت گرفتند؟

آزار جنسی کودکان از سوی محارم در فرانسه؛ دولت به دنبال اصلاح قانون است

آزار جنسی کودکان از سوی محارم؛ «تابوشکنی» در خانواده وزیر خارجه پیشین فرانسه