خداحافظی ستاره بارسلونا با چشمانی اشک‌بار؛ آگوئرو دنیای فوتبال را ترک کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
خداحافظی سرخیو آگوئرو از دنیای فوتبال
خداحافظی سرخیو آگوئرو از دنیای فوتبال   -  Copyright  AP Photo

سرخیو آگوئرو، مهاجم آرژانتینی بارسلونا روز چهارشنبه به صورت رسمی از دنیای فوتبال به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای خداحافظی کرد.

ستاره سابق من‌سیتی و تیم ملی آرژانتین در جریان یک کنفرانس خبری که در ورزشگاه نیوکمپ برگزار شدعلاقمندان خود را در جریان این خبر قرار داد.

وی پیش از آنکه سخنانش را آغاز کند بسیار متاثر بود و با چشمانی سرخ و اشک‌بار خطاب به مخاطبانش گفت: «این کنفرانس برگزار شد تا به شما اطلاع دهم که تصمیم به ترک فوتبال حرفه‌ای گرفته‌ام.»

مهاجم ۳۳ ساله باشگاه بارسلونا که به دلیل ناراحتی قبلی مجبور به اتخاذ این تصمیم شده سپس با صدایی لرزان گفت: «تیم پزشکی به من گوشزد کرد که توقف کامل مسیر حرفه‌ای به عنوان بازیکن بهترین تصمیمی است که باید بگیرم.»

ستاره و گل‌زن سابق باشگاه منچسترسیتی در دیدار بارسلونا مقابل آلاوس به دلیل عارضه قلبی مجبور به ترک میدان شد و از آن زمان تاکنون به دستور پزشکان دوران استراحت و مرخصی استعلاجی را سپری می‌کرد.

مسئولان باشگاه بارسلونا پس از آنکه وی به دلیل ناراحتی قلبی به بیمارستان منتقل شد اعلام کرده بودند که وی دست کم تا سه ماه آینده قادر به بازگشت به میدان نخواهد بود.

سرخیو آگوئرو با ۱۰۱ بازی ملی و ۴۱ گلی که برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده سومین گلزن برتر آرژانتین لقب گرفته است.

این مهاجم آرژانتینی تابستان گذشته از منچسترسیتی به هوای هم‌بازی شدن با هموطنش لیونل مسی به بارسلونا آمد اما در پنج بازی که با پیراهن آبی‌اناری‌ها به میدان رفت تنها یک بار پایش به گلزنی باز شد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید