روبرت لواندوفسکی به بارسلونا پیوست

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
روبرت لواندوفسکی
روبرت لواندوفسکی   -  Copyright  AP Photo

باشگاه بایرن مونیخ آلمان رسما اعلام کرد که با بارسلونای اسپانیا بر سر انتقال روبرت لواندوفسکی به توافق دست یافته است. 

این بدان معناست که ماشین گلزنی لهستانی مونیخی‌ها پس از ۸ سال حضور در تیم قهرمان آلمان، برای تجربه چالشی جدید به بارسلونا خواهد رفت. هربرت هاینر، رئيس بایرن مونیخ روز شنبه ۱۶ ژوئيه در گفتگویی ضمن تقدیر از ستاره گلزن تیم خود، تایید کرد که لواندوفسکی به بارسلونا می‌پیوندد. او همچنین در ادامه گفت: «روبرت در اینجا به همه دست‌آوردها رسید و ما به شدت از این بابت از او قدردان و سپاسگزار هستیم.» 

خبر نهایی شدن توافق دو باشگاه آلمانی و اسپانیایی، به هفته‌ها بلاتکلیفی ستاره لهستانی پایان می‌دهد؛ جایی که لوا علنا از مدیران باشگاه خواسته بود تا با درخواست او برای ترک آلیانز آرنا موافقت کنند. در همین زمینه اولیور کان، مدیرعامل بایرن مونیخ هم ضمن تایید توافق دو باشگاه گفت: «ما با باشگاه بارسلونا بر سر انتقال لواندوفسکی به توافق شفاهی رسیدیم. هرچند قرارداد نهایی هنوز امضا نشده است. ما به خوبی می‌دانیم که باید از روبرت بابت چه چیزهایی تشکر کنیم.» 

اسطوره افسانه‌ای باشگاه بایرن مونیخ در ادامه با اشاره به بازیکنانی که پیشتر از این باشگاه جدا شده‌اند، افزود: «در گذشته هم بازیکنان بزرگی بایرن را ترک کرده‌اند و در آینده هم این اتفاق خواهد افتاد، اما بایرن هرگز از هم نپاشیده و برعکس، اغلب با موفقیت‌های بیشتری به کار خود ادامه داده است.» 

هرچند طرفین هنوز به صورت دقیق اعلام نکرده‌اند که مبلغ این قرارداد چه بوده اما گفته می‌شود مونیخی‌ها با دریافت ۴۵ میلیون یورو که می‌تواند با بندهایی در قرارداد به ۵۰ میلیون یورو هم برسد اجازه خروج ماشین گلزنی خود را صادر کرده‌اند. همچنین مدت قرارداد لواندوفسکی با بارسلونا ۳ ساله با قابلیت تمدید یک ساله خواهد بود و در نتیجه مهاجم شماره ۹ تیم ملی لهستان تا سال ۲۰۲۵ در نیوکمپ حاضر خواهد بود. 

لوا هم در صفحه اینستاگرام خود با انتشار متنی ضمن خداحافظی از همبازیان خود تاکید کرد که ۸ سال فراموش نشدنی را با پیراهن بایرن تجربه کرده و به تمام آنچه در این مدت با همراهی همبازیانش به دست آورده افتخار می‌کند. 

لواندوفسکی که در سال ۲۰۱۴ و از بورسیا دورتموند به بایرن مونیخ پیوسته بود در مدت ۸ فصل حضور در جمع قرمز‌های شهر مونیخ موفق شد در ۳۷۵ بازی، ۳۴۴ گل به ثبت برساند. او همچنین در تمام این ۸ فصل با بایرن به عنوان قهرمانی بوندسلیگا دست یافت. علاوه بر این او یک قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان، یک قهرمانی در سوپر کاپ اروپا و همچنین ۳ قهرمانی در جام حذفی آلمان را هم در این مدت به ویترین افتخارات خود افزود.