Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شمار قربانیان گردباد در ایالت کنتاکی آمریکا به بیش از ۶۴ نفر رسید

تصویر هوایی از ویرانی یک کارخانه شمع‌سازی در شهر میفیلد آمریکا پس از وزش گردباد سهمگین
تصویر هوایی از ویرانی یک کارخانه شمع‌سازی در شهر میفیلد آمریکا پس از وزش گردباد سهمگین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از سوی دیگر اندی بشیر، فرماندار ایالت کنتاکی درباره جدیدتری آمار قربانیان گفت: «دقیق‌ترین شمارش قربانیان صبح امروز به روز رسانی شده است که طبق آن مرگ ۶۴ نفر از ساکنان کنتاکی تایید می‌شود.» وی افزود: «این آمار ممکن است به بیش از ۷۰ نفر، شاید حتی ۸۰ نفر برسد.»

آگهی

شمار تلفات گردباد سهمگینی که از روز جمعه گذشته شش ایالت آمریکا را در نوردیده، با مشخص شدن سرنوشت تعدادی از کارگران یک کارخانه شمع‌سازی در ایالت کنتاکی افزایش یافت.

یک مسئول کارخانه شمع‌سازی در شهر میفیلد واقع در ایالت کنتاکی، شهری که گفته می‌شود در پی وزش گردباد شدید روز جمعه به کلی ویران شده مرگ دست کم هشت نفر از کارکنان این کارخانه را تایید کرده است.

گفتنی است که هنگام وزش گردباد ۱۱۰ نفر در این کارخانه مشغول فعالیت بودند که بر اساس آخرین گزارش‌ها تاکنون علاوه بر مرگ هشت تن از آنها، مفقود شدن هشت تن دیگر نیز تایید شده است.

باب فرگوسن، سخنگوی شرکت تولید کننده شمع در شهر میفیلد به خبرگزاری رویترز گفت: «گزارش‌های اولیه از این حکایت داشت که ممکن است دست کم هفتاد نفر در کارخانه جان خود را از دست داده باشند.»

وی افزود: «حتی تلفات یک نفری هم بسیار زیاد است اما خدا را شکر که شمار قربانیان بسیار بسیار کم‌تر از آنچه تصور می‌شد بوده است.»

از سوی دیگر اندی بشیر، فرماندار ایالت کنتاکی درباره جدیدتری آمار قربانیان گفت: «دقیق‌ترین شمارش قربانیان صبح امروز به روز رسانی شده است که طبق آن مرگ ۶۴ نفر از ساکنان کنتاکی تایید می‌شود.» وی افزود: «این آمار ممکن است به بیش از ۷۰ نفر، شاید حتی ۸۰ نفر برسد.»

وی تصریح کرد که افراد کشته شده بین پنج ماه تا ۸۶ سال سن داشتند.

وی پیش‌تر و در شامگاه یکشنبه اعلام کرده بود که پیش بینی می‌شود شمار قربانیان گردباد قدرتمندی که از جمعه شب آغاز شده از مرز صد نفر عبور کند.

فرماندار ایالت کنتاکی در ادامه گفته بود که ماموران امدادی عصر روز یکشنبه در راستای عملیات نجات همچنان مشغول حفاری در میان آوارها بوده‌اند و جستجو برای یافتن مفقودان ادامه دارد.

اندی بشیر، تصریح کرد: امیدواریم که بتوانیم از میان هشت نفری که همچنان مفقود هستند تعدادی از آنها را به زودی پیدا کنیم.»

علاوه بر این ۱۴ مورد مرگ در ایالت‌های مجاور یعنی تنسی، ایلینویز، میسوری و آرکانزاس ثبت شد.

پیش‌تر حدود چهل نفر از کارکنان کارخانه شمع‌سازی در شهر میفیلد نجات یافته بودند و مقامات شهری اعلام کرده بودند که امید اندکی به نجات جان دیگر افراد حاضر در کارخانه دارند.

فرماندار کنتاکی گردباد روز جمعه را بدترین طوفان تاریخ این ایالت برشمرده و از قطع جریان آب و برق برای بیش از ده‌ها هزار تن از ساکنان منطقه خبر داده است.

برخی گزارش‌ها همچنین از کشته شدن بیش از ده‌ نفر بر اثر وزش گردبا‌دهای شدید در سایر ایالت‌های آمریکا حکایت دارد.

خبرنگاران حاضر در محل میزان خسارات گردباد در شهر میفیلد را بسیار گسترده و غیرقابل توصیف عنوان کرده و برخی از آنها نیز گفته‌اند خسارات به حدی است که گویا شهر از روی نقشه حذف شده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از خسارت‌هایی که گردباد به شهر آوکلند در نیوزیلند زد

گردباد در ساحل جنوب ایتالیا گردشگران را شگفت‌زده کرد

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟