Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استفاده از قطره چشمی که می‌تواند جایگزین عینک مطالعه شود

استفاده ازنوعی قطره چشم به جای عینک مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را کسب کرده است/عکس تزئینی است
استفاده ازنوعی قطره چشم به جای عینک مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را کسب کرده است/عکس تزئینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این داروی جدید حدود ۱۵ دقیقه پس از مصرف عمل می‌کند و بین۶ تا ۱۰ ساعت وضوح دید فرد را تا اندازه‌ای افزایش می‌دهد که به عینک نیازی نداشته باشد.

آگهی

نوعی از قطره چشم به تازگی در آمریکا به بازار آمده که می تواند زندگی میلیون‌ها نفر را که بواسطه بالا رفتن سن تار می بینند، متحول کند. ووئیتی (Vuity) در ماه اکتبر به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده و این قابلیت را دارد که جایگزین عینک مطالعه حدود ۱۲۸ میلیون آمریکایی شود که مشکل تاری دید در فواصل نزدیک دارند.

این داروی جدید حدود ۱۵ دقیقه پس از مصرف عمل می کند و بین ۶ تا ۱۰ ساعت وضوح دید فرد را تا اندازه ای افزایش می دهد که به عینک نیازی نداشته باشد.

تونی رایت یکی از ۷۵۰ بیماری که در مرحله آزمایش بالینی این قطره مشارکت کرده با ابراز رضایت از قدرت دید خود پس از استفاده از قطره ووئیتی در گفتگو با شبکه سی بی اس می گوید: «این قطره واقعا زندگی را عوض کرد.» او پیش از تولید این قطره برای خواندن هر متن کوچکی باید دنبال عینک خود می گشت این در حالی بود که علاقه ای به زدن عینک نداشت. از نظر تونی، نیاز به عینک نشانه ای از پیر شدن است و می گوید حالا حتی زمانی که پشت کامپیوتر خود هم می نشیند نیازی به عینک ندارد.

در سال ۲۰۱۹ بود که چشم پزشک تونی از این قطره جدید با او حرف زد. قطره ای با قابلیت تغییر دادن زندگی این آمریکایی ۵۴ ساله.

«ووئیتی» اولین قطره چشم با خاصیت درمان پیرچشمی است که مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را اخذ کرده با این حال برای کارهایی مانند رانندگی در شب یا کار در محیط های کم نور مناسب نیست و تاثیر آن بوضوح برای افراد گروه سنی ۶۵ سال به بالا، کاهش می یابد.

از عوارض ثانویه آن می توان به مشکل موقت در تمرکز کردن از روی اشیاء دور به اشیاء نزدیک و همچنین احتمال قرمز شدن چشم و یا سردرد اشاره کرد. با این حال این داروی جدید این خاصیت را دارد تا به آن بعنوان یک راه حل جایگزین نگریسته شود.

قیمت یک شیشه از این قطره برای مصرف در یک دوره ۳۰ روزه، حدود ۸۰ دلار آمریکاست. این قطره ها باید توسط پزشک تجویز شوند و در حال حاضر تحت پوشش بیمه نیستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موفقیت چشمگیر قرص ضد کرونای شرکت مرک؛ کاهش ۵۰ درصدی موارد بستری در میان مبتلایان

ترفندی ساده برای آنکه شیشه عینک هنگام ماسک زدن بخار نکند

مشاوران سازمان غذا و داروی آمریکا داروی «دونانمب» را برای کند کردن روند آلزایمر تأیید کردند