اولین سفر نخست وزیر اسرائیل به امارات؛ نفتالی بنت عازم ابوظبی می‌شود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل   -   کپی رایت  AP Photo

دفتر نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که آقای بنت روز یکشنبه در قالب «اولین دیدار نخست وزیر اسرائیل» از امارات عربی متحده به این کشور حاشیه خلیج فارس سفر کند.

مطابق این بیانیه، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه به مقصد امارات عربی متحده پرواز می‌کند و فردا(دوشنبه) با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی، در مورد «تقویت روابط بین دو کشور» به ویژه در حوزه مسایل اقتصادی و افزایش ثبات در منطقه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

این سفر در حالی همزمان با تلاش قدرت‌های جهانی برای احیای توافق هسته‌ای با ایران انجام می‌شود که اسرائیل و برخی از اعراب حاشیه خلیج فارس نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای و منطقه‌ای ایران در منطقه نگرانی مشترک دارند.

امارات عربی متحده در سال ۲۰۲۰ نسبت به عادی سازی روابط خود با اسرائیل اقدام کرد. این اقدام امارات با همراهی بحرین، سودان و مراکش و بر اساس ابتکار عمل ایالات متحده در چارچوب «پیمان ابراهیم» با هدف عادی‌سازی روابط کشورهای مسلمان منطقه با اسرائیل صورت گرفت.

پس از آن، امارات پس از اردن و مصر به عنوان سومین کشور عربی، سفارت خود را در خاک اسرائیل افتتاح کرد و روابط دو کشور در بخش‌های اقتصادی، بهداشت و درمان و هوا و فضا گسترش یافت.