لوکوموتیوران پاکستانی که برای خرید ماست، قطار را متوقف کرده بود از کار تعلیق شد

تصویر آرشیوی است
تصویر آرشیوی است Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از مقام‌های ارشد وزارت راه‌آهن پاکستان می‌گوید چنین اتفاقاتی در این کشور رایج است و نظارت چندانی هم بر اغلب این موارد وجود ندارد.

آگهی

راننده قطار پاکستانی که به برای خرید ماست قطار را به صورت غیرمنتظره متوقف کرده بود از کار تعلیق شد.

این اتفاق روز دوشنبه در پاکستان رخ داده است. کشوری که تصادفات رانندگی و همچنین قطار به دلیل سومدیریت و بی‌توجهی امری رایج به شمار می‌رود. در روزهای گذشته ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی پاکستانی منتشر شده که نشان می‌دهد دستیار راننده قطار در حال خرید تنقلات از دکه‌ای خیابانی است و پس از آن به قطار باز می‌گردد.

سید اعجاز الحسن‌شاه سخنگوی وزارت راه‌آهن پاکستان با تایید تعلیق راننده قطار مذکور در این خصوص می‌گوید: «وقتی قطاری در وسط ریل متوقف می‌شود یک مشکل امنیتی ایجاد شده است. ایمنی اولویت اصلی ما است و نمی‌توانیم هر چیزی را که این مسئله را با خطر روبه‌رو می‌کند تحمل کنیم.»

این قطار بین شهری سفر خود را از شهر شرقی لاهور آغاز کرده بود و به سمت جنوب و کراچی در حرکت بود. اما ظاهرا راننده قطار مذکور وسط راه هوس ماست کرده و با توقف غیر منتظره قطار، دستیارش را برای خرید راهی یک دکه خیابانی کرده است.

اعظم خان سواتی، وزیر راه‌آهن پاکستان در بیانیه‌ای ضمن واکنش به این موضوع تاکید کرد که اجازه استفاده از دارایی‌های ملی برای استفاده شخصی را نخواهد داد.

یک مقام ارشد راه‌آهن پاکستان در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفته که وقوع چنین حوادثی در پاکستان غیرمعمول نیست و معمولا نظارتی هم بر اغلب این موارد وجود ندارد.

در یکی از موارد اخیر در ماه ژوئن در پی برخورد یک قطار به یک واگن دیگر که دقایقی قبل از حادثه از ریل خارج شده بود، ۶۰ نفر در این کشور جان خود را از دست داده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط اتوبوس به اعماق دره ۶۱ متری در پاکستان جان ۱۹ نفر را گرفت

وزیر پاکستانی خطاب به مردم : پول نداریم کمتر چای بخورید

آتش‌سوزی در کراچی پاکستان زاغه‌نشینان را بی سرپناه کرد