مهمانی ۱۰۰ نفره در نروژ با حضور مسافری از آفریقا؛ ۶۰ نفر کرونا گرفتند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مهمانی با حضور ۱۰۰ فرد واکسینه شده در نروژ؛ ۶۰ نفر کرونا گرفتند
مهمانی با حضور ۱۰۰ فرد واکسینه شده در نروژ؛ ۶۰ نفر کرونا گرفتند   -  Copyright  CANVA PRO

شهرداری اسلو پایتخت نروژ روز جمعه سه دسامبر (۱۲ آذر) گفت که دست‌کم ۱۷ نفر پس از حضور در یک مهمانی، مشکوک به ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا هستند. نتیجه تست بیش از نیمی از حدود ۱۰۰ شرکت کننده در این مهمانی که همه واکسینه شده بودند، مثبت اعلام شد.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از شهرداری اسلو، «تاکنون تست پی‌سی‌آر ۶۰ نفر مثبت شده است.»

این نهاد اعلام کرد که احتمالا ۱۷ نفر از افراد مبتلا به کووید-۱۹ به سویه اومیکرون ویروس کرونا آلوده شده‌اند اما هنوز تایید نهایی نشده است. تاکنون یک مورد اومیکرون در بین این افراد تایید شده است.

کارفرمای یک شرکت فعال در تولید انرژی خورشیدی هفته گذشته ۱۰۰ تا ۱۲۰ نفر از کارمندان خود را به یک مراسم شام کریسمس دعوت کرد که در بین آن‌ها یک نفر اخیرا از سفر به جنوب آفریقا برگشته بود.

تین رواولو، یکی از مقامات حوزه بهداشت شهرداری اسلو به خبرگزاری فرانسه گفت: «همه واکسینه شده بودند، هیچ کدام علائمی نداشتند و همه قبل از غذا تست کرونا داده بودند.»

وی تاکید کرد که همه چیز طبق قوانین انجام شده بود.

به گفته راولو، هیچ کدام از مهمانان که اکنون تست آن‌ها مثبت است، به شکل شدید بیماری مبتلا نشده‌اند. او گفت که اکثر آن‌ها علائم خفیفی به شکل سردرد، التهاب گلو و سرفه دارند.

دولت نروژ پس از شناسایی موارد مشکوک ابتلا به سویه اومیکرون یک سری محدودیت‌هایی را در اسلو و مناطق اطراف آن اعمال کرده است.