Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سویه جدید اومیکرون کرونا؛ بایدن: باعث نگرانی است اما دلیلی برای وحشت نیست

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، اومیکرون سویه جدید ویروس کرونا را دلیلی برای نگرانی عنوان کرد اما گفت که این سویه «دلیلی برای وحشت نیست» و هیچ گونه قرنطینه گسترده در ایالات متحده در نظر گرفته نمی‌شود.

آگهی

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، سویه اومیکرون ویروس کرونا را نگران کننده خواند اما گفت که این سویه جدید «دلیلی برای وحشت نیست» و هیچ گونه قرنطینه گسترده در ایالات متحده اعمال نمی‌شود. 

وی بار دیگر از آمریکایی‌ها خواست که به‌طور کامل واکسینه شوند و دُز سوم واکسن را دریافت کنند.

بایدن که روز دوشنبه در کاخ سفید سخن می‌گفت، افزود که ورود سویه جدید به ایالات متحده اجتناب ناپذیر است اما کشور ابزارهای لازم برای محافظت از آمریکایی‌ها را دارد.

بایدن گفت زمانی‌که «اومیکرون» از راه برسد که می‌رسد، آمریکا با این تهدید جدید روبرو خواهد شد همانطور که پیش از این با تهدیدهای مشابه روبرو شده است.

او از حدود ۸۰ میلیون آمریکایی بالای ۵ سال که واکسینه نشده‌اند درخواست کرد تا واکسن‌های خود را تزریق کنند و بقیه افراد نیز شش ماه پس از دُز دوم به‌دنبال دُز تقویتی باشند.

او همچنین همه شهروندان آمریکایی را تشویق کرد که در مکان‌های عمومی سرپوشیده ماسک بزنند.

در حالی که بازارهای مالی ایالات متحده پس از سقوط شدید، روز دوشنبه با بهبود نسبی روبرو شدند، بایدن گفت: «این سویه باعث نگرانی است اما دلیلی برای وحشت نیست.»

بایدن هفته گذشته اقدام به محدود کردن سفر از آفریقای جنوبی و هفت کشور دیگر در جنوب این قاره کرد که از روز دوشنبه اجرایی شد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه گفت که همزمان با شیوع اومیکرون در سراسر جهان، ما به ارزیابی اقداماتی که برای محافظت از مردم آمریکا نیاز است ادامه می‌دهیم.

برخی از کشورهای جهان در حال بازگرداندن محدودیت‌های شدید مسافرتی و تجاری برای مهار سویه اومیکرون هستند اما به نظر می‌رسد ایالات متحده از این روش پیروی نمی‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «اگر مردم واکسینه شوند و ماسک خود را بزنند، نیازی به قرنطینه نیست.»

بایدن با اشاره به اینکه این سویه جدید مانند سویه‌های قبلی در مناطقی با نرخ کم واکسیناسیون و در خارج از کشور ایجاد شد گفت که سرعت بخشیدن به واکسیناسیون جهانی هم یک الزام اخلاقی است و هم در جهت منافع آمریکاست.

وی افزود: «ایالات متحده تاکنون بیش از ۲۷۵ میلیون دُز واکسن اهدا کرده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت با پیشنهاد «معاهده جهانی پاندمی»؛ سویه خطرناک اومیکرون قابلیت انتشار جهانی دارد

سویه اومیکرون کرونا؛ ژاپن مرزهای خود را به روی تمام مسافران خارجی می‌بندد

پیشتازی سویه جدید کرونا همزمان با افزایش مبتلایان؛ پزشکان از آمریکا تا ایران هشدار می‌دهند