گل طارمی به چلسی نامزد دریافت جایزه پوشکاش شد

گل زیبای مهدی طارمی به چلسی
گل زیبای مهدی طارمی به چلسی   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

گل فوق‌العاده مهدی طارمی به چلسی در فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا از سوی فیفا به عنوان یکی از ۱۱ نامزد دریافت جایزه پوشکاش که به زیباترین گل سال تعلق می‌گیرد، معرفی شد.

گل دیدنی مهدی طارمی به چلسی در لیگ قهرمانان اروپا به عنوان یکی از نامزدهای دریافت زیباترین گل سال «جایزه پوشکاش» فیفا برگزیده شد.

فیفا روز دوشنبه ۲۹ نوامبر ۱۱ گل برتر سال در فوتبال جهان را به عنوان نامزدهای دریافت جایزه پوشکاش معرفی کرد. این جایزه هر سال همزمان با مراسم اعطای جایزه بهترین بازیکن فوتبال سال جهان، به کسی که زیباترین گل سال را به ثمر رسانده باشد، اختصاص می‌گیرد.

مهدی طارمی که این گل زیبا را فصل گذشته با پیراهن پورتو وارد دروازه چلسی کرد رقبای سرسختی در پیش دارد. لوئيز دیاز همبازی طارمی در پورتو، ریاض محرز، وینگر الجزایری منچستر سیتی، پاتریک شیک از جمهوری چک از جدی‌ترین رقبای مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس برای دریافت این جایزه به شمار می‌روند.

طارمی در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا موفق شد تک گل تیمش در مقابل آبی‌پوشان چلسی را به ثمر برساند تا بازی با همان تک گل به سود پورتو به پایان برسد. طارمی با یک قیچی برگردان زیبا توانسته بود دروازه ادوارد مندی را باز کند. فیفا این جایزه را با نظر کارشناسان، طرفداران دنیای فوتبال و هیئت ژوری خود انتخاب خواهد کرد.

در میان سایر نامزدهای دریافت این جایزه می‌توان به گوتیه هاین از فرانسه، اریک لاملا از آرژانتین، والنتینو لاتسارو از اتریش، ساندرا اووسو آنسا از غنا، ونجلیس پاولیدیس از یونان و بالاخره دنیلا سانچز از مکزیک اشاره کرد.

طرفداران فوتبال می‌توانند با مراجعه به این لینک و ورود به سایت فیفا به سه گزینه خود برای انتخاب به عنوان گل برتر سال رای دهند.

برنده نهایی این جایزه روز ۱۷ ژانویه و در شهر زوریخ سوئيس، همزمان با اعلام بهترین بازیکن سال فیفا معرفی خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط