Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بررسی‌های جدید: کارایی قرص مرک برای درمان کرونا از آنچه تصور می‌شد کمتر است

قرص شرکت مرک برای بیماران مبتلا به «کووید ۱۹»
قرص شرکت مرک برای بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از کارشناسان مستقل در آمریکا قرار است روز سه‌شنبه نظر خود را درباره صدور مجوز برای استفاده از قرص‌های شرکت مرک برای بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» اعلام کنند.

آگهی

شرکت داروسازی مرک اعلام کرد که نتایج بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که تاثیر داروی این شرکت برای بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» به شکل قابل توجهی از آنچه پیش از این تصور می‌شد کمتر است. 

بنا به اعلام شرکت داروسازی مرک داده‌های به دست آمده از ۱۴۳۳ بیمار نشان می‌دهد که قرص‌های تولید شده ۳۰ درصد احتمال بستری شدن مبتلایان به ویروس کرونا و خطر مرگ آنها را کاهش می‌دهد. این در حالی است که نتیجه بررسی‌های اولیه که در ماه اکتبر منتشر شده بود از کارایی ۵۰ درصدی داروی شرکت مرک حکایت داشت. 

قرص شرکت مرک برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا مولنوپیراویر (Molnupiravir) نام دارد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کارایی کمتر این دارو می‌تواند منجر به کاهش میزان سفارش آن از سوی کشورهای مختلف جهان شود. اداره دارو و غذای آمریکا نیز روز جمعه هشدار داد که زنان باردار نباید داروی مولنوپیراویر را مصرف کنند زیرا مضرات احتمالی از فواید آن برای این گروه از بیماران بیشتر ارزیابی شده است. 

داده‌های اولیه از تاثیر داروی آزمایشی شرکت فایزر برای بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» پیش از این از کاهش ۸۹ درصدی میزان بستری شدن و مرگ بیماران حکایت داشت. نتیجه بررسی‌های اولیه داروی شرکت فایزر که پاکسلووید (Paxlovid) نام دارد براساس آزمایش آن بر روی ۱۲۰۰ بیمار به دست آمده بود. 

اعلام نتیجه بررسی‌های جدید از میزان تاثیر قرص مرک باعث شد تا ارزش سهام این شرکت روز جمعه بیش از سه درصد سقوط کند. گروهی از کارشناسان مستقل در آمریکا قرار است روز سه‌شنبه نظر خود را درباره صدور مجوز برای استفاده از قرص‌های شرکت مرک برای بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» اعلام کنند. 

اداره دارو و غذای آمریکا از این گروه از کارشناسان خواسته است تا فواید و مضرات صدور مجوز برای قرص شرکت مرک را بررسی کنند. 

دانشمندان امیدوار هستند تا با عرضه قرص‌هایی مانند مولنوپیراویر و پاکسلووید بتوانند علاوه بر واکسیناسیون به ابزار کارآمد دیگری برای مقابله با همه‌گیری «کووید ۱۹» دست پیدا کنند. این داروها که در صورت تائید نهایی در مراحل اولیه ابتلا به ویروس کرونا برای بیماران تجویز خواهند شد به کاهش خطر مرگ و بستری شدن آنها در بیمارستان‌ها کمک خواهند کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج بررسی‌های اولیه در مورد نوع جهش‌یافته کرونا؛ علائم ابتلا به سویه اومیکرون چیست؟

قرص ضد کرونای فایزر تا ۹۰ درصد خطر مرگ و بستری شدن را کاهش می‌دهد

بریتانیا به عنوان نخستین کشور جهان مجوز استفاده از قرص کووید-۱۹ را صادر کرد