Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برخی از مناطق چین مرخصی زایمان را برای افزایش نرخ زاد و ولد بیشتر کردند

چین مرخصی زایمان را در برخی مناطق بیشتر کرده است
چین مرخصی زایمان را در برخی مناطق بیشتر کرده است Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات چندین منطقه از چین تصمیم گرفته‌اند دست‌کم ۳۰ روز مرخصی زایمان را بیشتر کنند تا زوج‌ها به فرزندآوری در مقابله با پیری جمعیت ترغیب شوند.

آگهی

مقامات چندین منطقه از چین تصمیم گرفته‌اند دست‌کم ۳۰ روز مرخصی زایمان را بیشتر کنند تا زوج‌ها به فرزندآوری در مقابله با پیری جمعیت ترغیب شوند.

مقامات چین از امسال به همه شهروندان این کشور اجازه می‌دهند سه فرزند داشته باشند. آن‌ها امیدوارند نرخ زاد و ولد را که سال گذشته به پایین‌ترین سطح خود در بیش از ۴۰ سال گذشته رسیده بود احیا کنند.

مقامات شهری پکن روز جمعه اعلام کردند که زنان از این پس می‌توانند ۱۵۸ روز مرخصی زایمان داشته باشند که ۳۰ روز بیشتر از قانون قبلی است.

مقامات شانگهای پرجمعیت‌ترین شهر چین با ۲۵ میلیون سکنه اقدامات مشابهی را در پیش گرفته‌اند.

در استان ساحلی ژجیانگ در شرق چین اوضاع کمی بهتر است و مادرانی که خواهان فرزند دوم یا سوم هستند از ۱۸۸ روز مرخصی زایمان بهره‌مند می‌شوند. قانون کشوری مرخصی زایمان را ۹۸ روز تعیین کرده است.

این موضوع روز جمعه در شبکه‌های اجتماعی بسیار مورد بحث قرار گرفت و برخی از آن استقبال کردند و برخی آن را مورد انتقاد قرار دادند.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ویبو تخمین زد که با این اقدام، «نرخ بیکاری برای زنان بیشتر خواهد شد». برخی از کاربران از اینکه طول مدت مرخصی پدر در پکن (۱۵ روز)، شانگهای (۱۰ روز) و ژجیانگ (۱۵ روز)‌ بدون تغییر باقی مانده است ابراز تاسف کردند.

پس از بیش از سه دهه «سیاست تک فرزندی»، چین قوانین خود را در سال ۲۰۱۶ تغییر داد و به همه چینی‌ها این اجازه داده شد تا صاحب فرزند دوم و سپس سوم شوند.

اما به نظر می‌رسد مشوق‌های مقامات تاثیر چندانی بر خانوارهایی که با افزایش هزینه‌های زندگی، تحصیل و مسکن مواجه هستند، ندارد.

نرخ تولد در سال گذشته در چین به شدت کاهش یافت و به ۸.۵۲ تولد در هر هزار نفر رسید. این کمترین رقم از زمان انتشار سالنامه آماری چین در سال ۱۹۷۸ است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرکت کره‌ای ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو به کارمندانش که بچه‌دار شده بودند پرداخت کرد

بحران جمعیتی در کره جنوبی؛ یک شرکت به کارمندان خود به ازای تولد هر فرزند ۷۰ هزار یورو پاداش می‌دهد

مرخصی استعلاجی در کشورهای اروپایی؛ آیا فرانسوی‌های سردمدار از زیر کار در می‌روند؟