دادگاه عالی اسرائیل دادخواست پزشک غزه را رد کرد

دادگاه عالی اسرائیل دادخواست دکتر ابوالعیش را رد کرد
دادگاه عالی اسرائیل دادخواست دکتر ابوالعیش را رد کرد   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

دادگاه عالی اسرائیل دادخواست پزشک غزه برای گرفتن غرامت کشته شدن سه دخترش در بمباران ارتش اسرائیل را رد کرد.

دادگاه عالی اسرائیل درخواست پزشک فلسطینی را برای گرفتن غرامت و وادار کردن ارتش اسرائیل به عذرخواهی، رد کرد.

عزالدین ابوالعیش پزشک فلسطینی ساکن غزه بود که در جریان حمله ارتش اسرائیل به نوار غزه در سال ۲۰۰۹ هر سه دخترش و خواهرزاده‌اش را از دست داد.

آقای ابوالعیش که این سال‌ها ساکن کاناداست، از جمله فلسطینی‌هایی است که برای صلح بین ملت فلسطین و اسرائیل تلاش می‌کند و در هنگام حمله به منزلش و کشته شدن دخترانش نیز چهره‌ای آشنا برای رسانه‌های اسرائیل بود.

دادگاه عالی اسرائیل عصر روزگذشته ۲۴ نوامبر حکم دادگاه بدوی اسرائیل مبنی بر رد تقاضای آقای ابوالعیش را تایید کرد و حادثه رخ داده را «اقدامی جنگی» تلقی کرد.

ارتش اسرائیل گفته است پس از آنکه متوجه شده است نیروهای عضو حماس در طبقه بالای خانه آقای ابوالعیش مستقر شده‌اند به آن حمله کرده‌ است.

آقای ابوالعیش اما این موضوع را رد می‌کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

سه قاضی دادگاه عالی اسرائیل در حکم خود نوشته اند که قلب آنها در کنار آقای ابوالعیش است اما در چهارچوب دادرسی هیچ راه حلی وجود ندارد.

آقای ابوالعیش پیشتر گفته بود که می‌خواهد با گرفتن غرامت از ارتش اسرائیل بنیادی به یاد دخترانش و برای توانمند کردن زنان خاورمیانه راه‌اندازی کند.

نفجار ناشی از حمله اسرائیل جان دخترانش آیا، ۱۴ ساله، بسان، ۲۱، و مایار، ۱۵ ساله و همچنین خواهرزاده اش نور، ۱۷ ساله را گرفت.

آقای ابوالعیش از حکم دادگاه عالی اسرائیل متاسف است اما می‌گوید که از تلاش‌هایش باز نخواهد ایستاد و حتی در صورت لزوم گزینه دادگاه بین‌المللی کیفری را نیز در نظر خواهد داشت.

مطالب مرتبط