اتحادیه اروپا فهرست سیاه شرکت‌های مظنون به قاچاق انسان به مرزهای اروپایی را آماده کرد

مهاجران در مرزهای بلاروس و لهستان
مهاجران در مرزهای بلاروس و لهستان Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه ۲۳ نوامبر (دو آذر) یک فهرست سیاه از شرکت‌های حمل و نقل که مظنون به کمک به افراد برای ورود بدون مجوز به محدوده اتحادیه اروپا هستند تنظیم کرد.

آگهی

اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه ۲۳ نوامبر (دو آذر) یک فهرست سیاه از شرکت‌های حمل و نقل که مظنون به کمک به افراد برای ورود بدون مجوز به محدوده اتحادیه اروپا هستند تنظیم کرد. این فهرست بخشی از اقدامات جدید این نهاد برای مقابله با آنچه انتقال برنامه‌ریزی شده مهاجران به سمت مرزهای اتحادیه اتحادیه اروپا از سوی بلاروس عنوان می‌شود است.

مقامات اتحادیه اروپا ادعا می‌کنند که الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس که از تحریم‌های اروپا علیه کشورش خشمگین است هزاران مهاجر را با وعده کمک برای رسیدن به اروپای غربی فریب داده است و آن‌ها را با خطوط هوایی ابتدا به بلاروس می‌آورد و سپس راهی مرزهای اتحادیه اروپا می‌کند.

طبق آمار اتحادیه اروپا، در سال جاری حدود ۸ هزار مهاجر از بلاروس وارد ۲۷ کشور اتحادیه اروپا شده‌اند. اغلب این مهاجران از طریق لهستان، لیتوانی و لتونی از مرز عبور کرده‌اند هرچند تلاش‌هایی برای جلوگیری از عبور آن‌ها در جریان است.

کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی اتحادیه اروپا گفت که این فهرست سیاه شامل هر شرکت هوایی، زمینی یا دریایی است که در «قاچاق افراد به اتحادیه اروپا دست دارند یا آن را تسهیل کرده‌اند.»

این اقدام باعث می‌شود که این شرکت‌ها نتوانند در بازار اروپا فعالیتی داشته باشند و باعث تعلیق یا لغو مجوزهای آن‌ها می‌شود و از سوی دیگر از سوخت‌گیری یا انجام تعمیرات آن‌ها در اتحادیه اروپا ممانعت به عمل می‌آید و آن‌ها را از عبور و مرور یا پرواز بر فراز کشورهای اتحادیه اروپا منع می‌کند. همچنین از توقف کشتی‌های این شرکت‌ها در بنادر اروپایی جلوگیری می‌شود.

بسیاری از مهاجرانی که به مرز لهستان با بلاروس می‌رسند از عراق می‌آیند اما پروازهای مستقیم از بغداد پس از تهدید اتحادیه اروپا مبنی بر اعمال محدودیت‌های شدیدتر روادید برای مقامات عراقی متوقف شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحولات ایران و جهان؛ سومین نامه حسن روحانی خطاب به شورای نگهبان برای اعلام دلایل ردصلاحیتش

فن در لاین در آستانه انتخابات: در ریاست کمیسیون اروپا ابقا شوم کمیسر جدید دفاعی تعیین می‌کنم

گزارش «نگران‌کننده»‌ کمیسر حقوق بشر شورای اروپا از افزایش تهدید و حمله به حامیان پناهجویان در اروپا