Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پارلمان پاکستان به «اخته‌سازی شیمیایی» متجاوزان جنسی رای داد

اعتراض به تجاوزهای جنسی در پاکستان
اعتراض به تجاوزهای جنسی در پاکستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت پاکستان به دنبال افزایش موارد تجاوز جنسی به زنان و کودکان از سوی افکار عمومی برای سخت‌گیری بیشتر در این زمینه تحت فشار قرار داشت.

آگهی

پارلمان پاکستان روز چهارشنبه به لایحه‌ای رای داد که در آن طرح «اخته‌سازی شیمیایی» افرادی که چند بار به دلیل تجاوز جنسی مجرم شناخته‌اند پیش‌بینی شده است.

لایحه جدید مقابله با جرائم جنسی در پاکستان با هدف تسریع محاکمه متهمان و وضع مجازات‌های شدیدتر تدوین شده است. دولت پاکستان به دنبال افزایش موارد تجاوز جنسی به زنان و کودکان از سوی افکار عمومی برای سخت‌گیری بیشتر در این زمینه تحت فشار قرار داشت.

«اخته‌سازی جنسی» به تجویز داروی شیمیایی برای کاهش میل و فعالیت جنسی اطلاق می‌شود. استفاده از این روش در برخی کشورها از جمله کره‌جنوبی، لهستان، جمهوری چک و برخی ایالت‌های آمریکا جنبه قانونی دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در مصوبه پارلمان پاکستان آمده است که دولت این کشور باید در سراسر این کشور دادگاه‌های ویژه برای رسیدگی به جرائم جنسی تشکیل دهد. این محاکم موظف هستند روند رسیدگی به پرونده‌های تجاوز جنسی را تسریع کنند و «ترجیحا طی چهار ماه» نیز به پرونده‌های آزار جنسی رسیدگی کنند.

بنا به مصوبه پارلمان پاکستان مجازات افرادی که به دلیل «تجاوز جنسی به طور گروهی» مجرم شناخته می‌شوند اعدام یا حبس ابد خواهد بود.

سازمان عفو بین‌الملل پیش از این از لایحه دولت پاکستان برای «اخته‌سازی شیمیایی» مجرمان جنسی انتقاد کرده بود. این سازمان مدافع حقوق بشر این روش را «بی‌رحمانه و غیرانسانی» توصیف کرده بود.

بنا به آمار یک سازمان مدافع حقوق قربانیان جرائم جنسی در پاکستان «کمتر از سه درصد» از پرونده‌های تعرض و تجاوز جنسی در این کشور در نهایت به صدور حکم برای مجرم منجر می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاکستان نخستین مدرسه دولتی برای افراد تراجنسیتی را افتتاح کرد

افشای آزار جنسی و تجاوز؛ از گفتن چه حرف‌هایی به نجات‌یافتگان بپرهیزیم؟

دادگاهی در پاکستان حکم زندان عمران خان به دلیل فروش هدایای دولتی را به حالت تعلیق درآورد