مبارزه با روسپیگری کودکان؛ فرانسه از طرح ۱۴ میلیون یورویی رونمایی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
طرح فرانسه برای مقابله با روسپیگری کودکان
طرح فرانسه برای مقابله با روسپیگری کودکان   -  Copyright  AP Photo

فرانسه از طرح ۱۴ میلیون یورویی برای مقابله با روسپیگری افراد زیر سن قانونی رونمایی کرد که در طول سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ میلادی اجرا خواهد شد.

دولت فرانسه پدیده روسپیگری کودکان را «در حال رشد» و «نگران کننده» عنوان کرده است.

آدرین تَکه، مسئول بخش حمایت از کودکان و خانواده در وزارت بهداشت فرانسه امروز سه‌شنبه ۱۶ نوامبر در یک نشست خبری گفت که حداقل ۷ هزار تا ۱۰ هزار کودک در شرایط روسپیگری قرار می‌گیرند.

وی با بیان این که این رقم «به طور مداوم در حال افزایش است» گفت که نیمی از این کودکان که بیشترشان دختر هستند در ۱۴ سالگی تن فروش شده‌اند.

بر اساس طرح ارائه شده، دولت فرانسه برای حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده، «یک پلتفرم ارتباطی واحد» راه‌اندازی می‌کند.

آقای تکه همچنین از اختصاص بودجه برای افزایش سطح آگاهی‌ کودکان و آموزش همه اعضای نهادهایی که با کودکان در ارتباط هستند، خبر داد. او گفت که بر اساس طرح دولت فرانسه، به پلتفرم‌های اقامت‌یابی مانند «ایربی‌ان‌بی» در مورد احتمال استفاده از آپارتمان‌های اجاره‌ای برای روسپیگری کودکان، آگاه‌رسانی می‌شود.

به گفته آقای تکه آن‌ها می‌توانند با استفاده از دستورالعمل‌هایی، مشتریانی را که رفتار مشکوک در خصوص روسپیگری کودکان دارند، شناسایی کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

اریک دوپون مورتی، وزیر دادگستری فرانسه هم گفت که ریاست کشورش بر اتحادیه اروپا در شش ماهه اول سال ۲۰۲۲ فرصتی خواهد بود تا برای پاسخگو کردن وب سایت‌های اقامت‌یابی اجاره‌ای اقداماتی انجام دهد.

دولت فرانسه در نظر دارد در کنار تقویت بازرسی‌ها، «تحقیقات در مورد دلالی سایبری» را نیز توسعه دهد.

ارمل لو بیگو-مکو، رئیس انجمن مبارزه با فحشا با استقبال از طرح دولت فرانسه برای مقابله با روسپیگری کودکان، گفت که او برای نخستین بار است که احساس می‌کند اراده سیاسی برای مبارزه با فحشای کودکان وجود دارد.