ترامپ هتل لوکس واشنگتن را به بهای ۳۷۵ میلیون دلار واگذار می‌کند

ورودی شمالی هتل بین المللی ترامپ در واشنگتن
ورودی شمالی هتل بین المللی ترامپ در واشنگتن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این هتل که در دو قدمی کاخ سفید و ساختمان کنگره قرار دارد، احتمالا از بهار آینده با نام جدید «والدورف آستوریا» از زیر مجموعه‌های گروه هتل هیلتون فعالیت خواهد کرد.

آگهی

بنا بر گزارش رسانه‌های آمریکا سازمان ترامپ برای واگذار کردن امتیاز هتل بین‌المللی «ترامپ» به قیمت ۳۷۵ میلیون دلار با شرکت سرمایه گذاری «سی‌جی‌آی مرچنت» به توافق رسیده است.

این هتل که در خیابان پنسیلوانیای واشنگتن و در دو قدمی کاخ سفید و ساختمان کنگره قرار دارد، احتمالا از بهار آینده با نام جدید «والدورف آستوریا» (Waldorf Astoria) از زیرمجموعه‌های گروه هتل هیلتون فعالیت خواهد کرد.

این هتل ۲۶۳ خوابی که مالک اصلی ساختمان آن دولت آمریکاست، از سال ۲۰۱۳ میلادی طبق یک قرارداد اجاره ۶۰ ساله (قابل تمدید به مدت ۴۰ سال دیگر) به شرکت معاملاتی دونالد ترامپ واگذار شده بود.

گفته می‌شود هولدینگ ترامپ در آن زمان حدود ۲۰۰ میلیون دلار برای بازسازی این بنای قرن نوزدهمی هزینه کرده بود تا ساختمان سابق اداره پست به یک هتل شیک تغییر کاربری دهد.

هتل چند سال بعد و درست چند هفته پس از نامزدی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی درهای خود را به روی عموم گشود و عملا به پاتوق جمهوریخواهان و لابی‌گرهایی تبدیل شد که به پایتخت می‌آمدند. 

طبق گزارش یکی از کمیسیون‌های وابسته به کنگره، شرکت ترامپ بر خلاف ادعاهای او در مورد این هتل، در فاصله سال‌های ۲۰۱۶ تا آخر تابستان ۲۰۲۰ میلادی چیزی در حدود ۷۱ میلیون دلار ضرر به ثبت رسانده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اسکان داده شدن برخی از میهمانان خارجی کاخ سفید در این هتل در زمان ریاست جمهوری ترامپ در حالیکه او سهامدار هولدینگش هم بوده، به شائبه «تضاد منافع» دامن زده است. 

بر اساس گزارش این کمیسیون، هتل در سال‌های ریاست جمهوری دونالد ترامپ مبلغی حدود ۳.۷ میلیون دلار از دولت های خارجی دریافت کرده است. هولدینگ ترامپ البته با تکذیب انجام این عمل غیرقانونی، انگیزه این گزارش را سیاسی دانسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آرشیو کاخ سفید در اقامتگاه شخصی دونالد ترامپ؛ او چه اسنادی را با خود به فلوریدا برد؟

ورشکستگی برج و هتل ترامپ در ونکوور کانادا در پی همه‌گیری کرونا

برج تجاری ترامپ در منهتن آتش گرفت