دادگاه اتحادیه اروپا جریمه ۲.۴ میلیارد یورویی گوگل را تایید کرد

گوگل
گوگل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه اتحادیه اروپا روز چهارشنبه جریمه ۲.۴ میلیارد یورویی کمیسیون اروپا برای گوگل را به دلیل اقدامات ضدرقابتی این شرکت در بازار اتحادیه اروپا تایید کرد.

آگهی

دادگاه اتحادیه اروپا روز چهارشنبه جریمه ۲.۴ میلیارد یورویی کمیسیون اتحادیه اروپا برای گوگل را به دلیل اقدامات ضدرقابتی این شرکت در بازار کشورهای عضو این اتحادیه تایید کرد.

دادگاه اتحادیه اروپا مستقر در لوکزامبورگ، درخواست تجدیدنظر شرکت آمریکایی را رد و اعلام کرد که مطابق نتایج بررسی‌های صورت گرفته گوگل «از موقعیت مسلط خود در بازار اتحادیه اروپا علیه رقبای خود سوء استفاده کرده است.»

این حکم پس از برگزاری دادگاه پنج‌روزه ماه گذشته صادر شد که طی آن وکلای گوگل سعی کردند تا اتهام وارد شده از سوی بروکسل به این شرکت را رد کنند.

کمیسیون اتحادیه اروپا به عنوان حافظ رقابت در اتحادیه اروپا، گوگل را متهم کرده بود که از برتری خود در جستجوی آنلاین سوء استفاده کرده و از طریق الگوریتمی رتبه‌بندی تلاش کرده تا در مقایسه قیمت محصولات مختلف در سرویس خرید گوگل (Google Shopping) محصولات شرکت‌های رقیب در ۱۳ کشور اروپایی کمتر دیده شود.

با این حال، گوگل هنوز این فرصت را دارد که این رای دادگاه را در دیوان دادگستری اتحادیه اروپا به چالش بکشد. البته این پرونده یکی از سه دعوای بزرگ حقوقی است که بروکسل علیه غول اینترنتی آمریکایی گشوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه گوگل و متا را به دلیل حذف نکردن «محتوای ممنوع» میلیاردها روبل جریمه کرد

همکاری گوگل و آرامکو؛ فعالیت در صنعت آلاینده و نظام غیردموکراتیک عربستان انتقاد برانگیز شد

مرگ ناگهانی کمک خلبان چگونه مسافران پرواز را پولدار کرد؟