Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یک کشته و چند زخمی در برخورد قطار بین شهری با گروهی از پناهجویان در کاله فرانسه

پناهجویان در شهر کاله
پناهجویان در شهر کاله Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته اتوپیا۶۹ یکی از سازمان های حامی حقوق پناهجویان در کاله، دست کم در یک قایق سه تا ۴ نفره، ۶۰ مهاجر پناه می گیرند تا به بریتانیا برسند.

آگهی

بار دیگر برخورد قطار بین شهری به پناهجویانی که بدلیل ترس از پلیس متواری شده بودند، دردسرساز شد.

در شهر کاله ۵۰ پناهجوی اریتره ایی که، بدلیل عدم مواجهه با نیروهای پلیس از مسیر راه آهن به سمت چادرهای خود در یکی از جنگل های کاله می رفتند دچار سانحه شدند و یک نفر کشته و ۳ نفر دیگر به شدت زخمی شدند.

این سانحه ساعت ۶.۳۰ بعد ازظهر به وقت محلی رخ داد. حال یکی دیگر از پناهجویان اریتره ای وخیم گزارش شده است. متاسفانه هویت پناهجوی جان باخته معلوم نیست اما پلیس اعلام کرده که اهل اریتره بوده است.

این مسیر راه آهن یکی از اصلی ترین مسیرهای دسترسی پناهجویان به مرکز شهر است.

۱۷ مسافر این قطار شهری از جمله لوکومتیوران در این سانحه آسیب ندیده اند.

نجات ۷۰۰ پناهجو در یک شبانه روز در دریای مانش

رئیس فرانسوی نظارت بر حمل و نقل کشتی هایی که در دریای مانش، بین بریتانیا و فرانسه، تردد می کنند در هشداری به مقامات دولتی اعلام کرد که تنها در شب چهارشنبه و سحرگاه پنجشنبه بیش از ۷۰۰ پناهجویی که قصد عبور از دریای مانش داشته اند، توسط نیروهای دولتی نجات داده شده اند.

افزایش کم سابقه شمار پناهجویان در کاله

همزمان فرمانداری شهر کاله، در تازه ترین گزارش شمار پناهجویان آواره و سرگردان در این شهر را بیش از ۹۰۰ نفر اعلام کرد.

عددی که سازمان های غیرانتفاعی حقوق بشری و حامیان حقوق پناهجویان می گویند گمراه کننده است و دست کم دو برابر این جمعیت از پناهجویان در این شهر در انتظار عبور از مانش و رفتن به بریتانیا هستند.

این سازمان ها می گویند که قاچاقیان انسان با بیان اینکه «بریتانیا تنها در چند کیلومتری بندر کاله است پناهجویان را با قایق های کوچک راهی دریا می کنند و بدلیل عبور و مرور کشتی های بزرگ بسیاری از پناهجویان دچار سانحه می شوند و در آبهای این دریا که بخشی از اقیانوس اطلس است غرق می شوند.

به گفته اتوپیا۶۹ یکی از سازمان های حامی حقوق پناهجویان در کاله، دست کم در یک قایق سه تا ۴ نفره، ۶۰ مهاجر پناه می گیرند تا به بریتانیا برسند.

روزانه بطور میانگین ۳۰۰ کشتی باری و مسافربری عظیم در کانال مانش رفت و آمد می کنند.

روزانه بطور میانگین ۳۰۰ کشتی باری و مسافربری عظیم در کانال مانش رفت و آمد می کنند.

شمار پناهجویان در حالی در شهر کاله با افزایش کم سابقه ای روبرو شده است که چهارشنبه هفت موسسه خیریه که در تامین آب آشامیدنی و غذا، پوشاک، پتو، سرپناه موقت و دیگر کمک‌های ضروری برای پناهندگان فعالند، گفتند که احتمالا مجبورمی شوند فعالیتشان را متوقف کنند زیرا سازمان غیردولتی بریتانیایی «Choose Love» که تا کنون با سرمایه‌گذاری افراد مشهور از پناهجویان حمایت می‌کرد، به حمایتهای مالی خود پایان می‌دهد.

این در حالی است که زمستان در راه است و سخت تر شدن آب و هوا، شرایط زندگی را برای هزاران پناهجوی بدون سرپناهی که به شهر «کاله» آمده‌اند و به امید یافتن راهی برای عبور از مانش و رسیدن به خاک بریتانیا هستند، وخیم‌ تر خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش ویژه یورونیوز از خشونت بی سابقه پلیس علیه پناهجویان در کاله

عقب‌نشینی فرانسه؛ ماکرون انجام اصلاحات انتخاباتی در کالدونیای جدید را به تعویق انداخت

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند