Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کودکان ۵ تا ۱۱ ساله آمریکایی در برابر کووید ۱۹ واکسینه می شوند

مکس یازده ساله واکسن فایزر دریافت کرد
مکس یازده ساله واکسن فایزر دریافت کرد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیته‌ای متشکل از پژوهشگران و‌ پزشکان مستقل که به به تقاضای مرکز کنترل و‌ پیشگیری بیماریهای آمریکا تشکیل شده بود این واکسن را برای کودکان گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال توصیه کرد. نگرانی عمده ناشی از احتمال بروز عارضه میوکاردیت بود که پیش‌تر در گروه‌های سنی بالاترمشاهده شده بود.

آگهی

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا روز سه شنبه، دوم نوامبرمجوز نهایی برای واکسینه شدن گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال را صادر کرد. حدود ۲۸ میلیون کودک این گروه سنی اکنون واجد شرایط دریافت واکسن فایزر-بیون تک در ایالات متحده هستند. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از این تصمیم مقامات بهداشتی کشورش استقبال کرد.

او در بیانیه ای گفت: «این موضوع باعث می‌شود تا ماه‌ها نگرانی والدین درباره فرزندان  پایان یابد و میزان سرعت انتقال ویروس توسط کودکان به دیگران پایین بیاید.»

یک گروه شش نفره از کودکان در بیمارستان هارتفورد در ایالت کنتیکت اولین سه‌شنبه شب دوز واکسنشان را دریافت کردند.

هفته گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا راه را برای واکسیناسیون این گروه سنی هموار کرده بود.

این در حالیست که شرکت فایزر روز گذشته با افزایش پیشبینی سود آوری خود از فروش واکسن اعلام کرده بود در صدد است حدود ۲.۳ میلیارد دوز واکسن را طی سال آینده میلادی تولید کند. کودکان این گروه سنی بصورت بالقوه می‌توانند در افزایش فروش تولیدکنندگان واکسن کووید ۱۹ نقش مهمی ایفا کنند.

نگرانی ها بابت اثرات جانبی احتمالی

کمیته‌ای متشکل از پژوهشگران و‌ پزشکان مستقل که به تقاضای مرکز کنترل و‌پیشگیری بیماریهای آمریکا تشکیل شده بود روز سه شنبه به اجماع این واکسن را برای کودکان گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال توصیه کرد.

نگرانی عمده ناشی از احتمال بروز عارضه میوکاردیت (التهاب عضلات قلب) بود که پیش‌تر در گروه‌های سنی بالاتر به ویژه در بین پسران پس از تزریق واکسن فایزر یا مدرنا مشاهده شده بود.

مقامات بهداشتی آمریکا تاکنون حدود ۸۸۰ مورد بستری در بیمارستان را در بین افراد زیر ۳۰ سال بعد از تزریق واکسن تایید کرده‌اند. تاکنون ۹ مورد مرگ مظنون به میوکاردیت ناشی از تزریق واکسن در آمریکا به ثبت رسیده، اما بررسی دست‌کم شش مورد از آنها در نهایت فرضیه مرگ بعلت تزریق واکسن را تائید نکرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آزمایش‌های بالینی شرکت فایزر روی چندین هزار کودک این گروه سنی نشان از اثر بخشی ۹۰.۷ درصدی این واکسن روی آنها داشته است.

تزریق در این گروه سنی نیز شامل دو‌ نوبت به فاصله سه هفته از یکدیگر است و میزان آن در هر دوز ۱۰ میکروگرم خواهد بود. این میزان برای بزرگسالان ۳۰ میکروگرم است.

نظرسنجی ماه سپتامبر در آمریکا نشان می دهد که بیش از ۵۷ درصد والدین با واکسینه شدن کودکان خردسالشان موافقند.

طبق آمارهای رسمی بیش از ۱.۹ میلیون کودک ۵ تا ۱۱ ساله تاکنون در آمریکا به کووید ۱۹ مبتلا و از این میان ۸ هزار و ۳۰۰ کودک در بیمارستان بستری شده‌اند. همچنین حدود ۱۰۰ کودک جان خود را از دست داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار نسبت به مرگ ۵۰۰ هزار نفر در آسیای میانه و اروپا بر اثر ویروس کرونا

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی

مجلس کانادا به طرح قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی رای داد