Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فولاد در ازای ویسکی؛ اتحادیه اروپا و آمریکا برای لغو تعرفه‌های دوره ترامپ توافق کردند

لغو تعرفه‌های اضافی دوره ترامپ بر واردات فولاد و آلومینیوم از اتحادیه اروپا
لغو تعرفه‌های اضافی دوره ترامپ بر واردات فولاد و آلومینیوم از اتحادیه اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جینا ریموندو، وزیر تجارت آمریکا توافق به دست آمده با بروکسل را «تاریخی» توصیف کرد.

آگهی

اتحادیه اروپا و ایالات متحده روز شنبه بر سر لغو تعرفه‌های تجاری اضافی بر واردات فولاد و آلومینیوم از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به آمریکا به توافق دست یافتند.

این تعرفه‌های تجاری در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده وضع شده بود. جینا ریموندو، وزیر تجارت کابینه جو بایدن، رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا توافق به دست آمده با بروکسل را «تاریخی» توصیف کرد.

اتحادیه اروپا نیز در توافق به دست آمده از اجرای طرح وضع تعرفه‌های تجاری اضافی بر واردات موتورهای «هارلی داویدسون» و ویسکی بوربون از آمریکا صرف نظر کرده است. وضع این تعرفه‌های تجاری اضافی قرار بود از روز اول دسامبر (۱۰ آذر) به اجرا در آید.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تصمیم دولت دونالد ترامپ برای وضع تعرفه‌های تجاری بر واردات فولاد و آلومینیوم از اتحادیه اروپا بر روابط تجاری واشنگتن و بروکسل سایه افکنده بود.

ماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا و میزبان نشست گروه بیست در رم ضمن استقبال از توافق اتحادیه اروپا و ایالات متحده ابراز امیدواری کرد که این توافق زمینه «گذر تدریجی» از سیاست‌های حمایت‌گرایانه سال‌های اخیر را فراهم کند. رئیس دولت ایتالیا همچنین گفت که امیدوار است این توافق گام نخست در راستای گشایش بیشتر در مبادلات تجاری بین آمریکا و اتحادیه اروپا باشد.

در توافق اتحادیه اروپا و آمریکا تنها میزان محدودی از واردات فولاد و آلومینیوم از تعرفه تجاری اضافی در ایالات متحده معاف شده‌اند. حجم وارداتی که از پرداخت تعرفه‌های اضافی معاف شده‌اند اعلام نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماجرای «بشکه‌های ویسکی به ارزش میلیون‌ها دلار» در کشتی که ۱۷۰ سال پیش غرق شد

اتحادیه اروپا و آمریکا برای پایان دادن به اختلاف بوئینگ و ایرباس توافق کردند

افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم؛ آغاز «جنگ تجاری» آمریکا با اروپا