سرجی بارخوان به عنوان سرمربی موقت بارسلونا معرفی شد

اوضاع بحرانی تیم فوتبال بارسلونا
اوضاع بحرانی تیم فوتبال بارسلونا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این بازیکن پیشین آبی و اناری‌ها بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۲ پیراهن تیم فوتبال بارسلونا را به تن کرده بود و هدایت تیم‌هایی چون آلمریا، مایورکا و همچنین هانگژو گرین‌تاون در سوپر لیگ چین را نیز در کارنامه دارد.

آگهی

باشگاه بارسلونا، سرجی بارخوان را به به عنوان سرمربی جدید و موقت این تیم معرفی کرد.

پس از کسب نتایج ضعیف آبی‌ و اناری‌ها در هفته‌های اخیر بالاخره، مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند رونالد کومان، سرمربی هلندی خود را از کار برکنار کنند. ساعاتی پس از اخراج کومان، مدیران این باشگاه بارخوان را که سرمربی تیم دوم این باشگاه بود به عنوان جانشین موقت مرد هلندی معرفی کردند.

بارخوان که بین سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۲ از بازیکنان ثابت آبی و اناری‌ها به شمار می‌رفت حالا کار دشواری در پیش خواهد داشت و باید تیم بحران زده کنونی را آماده ادامه رقابت‌های لالیگا و همچنین لیگ قهرمانان اروپا کند.

این مربی اسپانیایی که در سال ۲۰۲۱ به عنوان مربی تیم دوم باشگاه بارسلونا معرفی شده بود، پیشتر سابقه هدایت تیم‌هایی چون آلمریا و مایورکا در اسپانیا را در کارنامه دارد. بارخوان همچنین بین سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ هدایت تیم هانگژو گرین‌تاون در سوپر لیگ چین را عهده‌دار بود.

Cesar Rangel/AP1996
جدال سرخی بارخوان و ایوان زامورانو در پیراهن‌های دو تیم بارسلونا و رئال مادرید - فوریه ۱۹۹۶Cesar Rangel/AP1996

پیشتر از گزینه‌هایی چون ژاوی هرناندز، آنتونیو کونته، اریک تن هاگ به عنوان گزینه‌های احتمالی هدایت بارسلونا نام برده می‌شد. هرچند مدیران بارسلونا تاکید کرده‌اند که بارخوان به عنوان سرمربی موقت کار هدایت آبی و اناری‌ها را عهده‌دار خواهد بود و مشخص نیست که او تا چه مدت در این سمت باقی می‌ماند و در نهایت چه کسی سکاندار تیم فوتبال بارسلونا خواهد شد. در عین حال قرار است بارخوان تا زمانی که بارسلونا با سرمربی جدیدی قرارداد ببندد، روی نیمکت تیم اصلی بنشیند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کلیسای محبوب بارسلون صاحب یک ستاره ۵ تنی شد

بارسلونا در نخستین مسابقه رسمی در عصر پسا مسی ۴ گل زد و پیروز شد

لیونل مسی، ستاره فوتبال جهان از بارسلونا جدا می‌شود