بارسلونا در نخستین مسابقه رسمی در عصر پسا مسی ۴ گل زد و پیروز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نخستین نمایش بارسلونا بدون مسی در ورزشگاه نیوکمپ
نخستین نمایش بارسلونا بدون مسی در ورزشگاه نیوکمپ   -  کپی رایت  AP Photo

تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا در نخستین دیدار رسمی خود در عصر پسامسی توانست به یک پیروزی پرگل دست یابد.

در این مسابقه که در چارچوب هفته نخست بازی‌های لالیگا اسپانیا برگزار می‌شد، آبی و اناری پوشان موفق شدند در نمایشی هجومی با نتیجه ۴-۲ رئال سوسیه‌داد را شکست دهند. این نخستین باری بود تیم فوتبال بارسلونا بدون حضور لیونل مسی در ورزشگاه نیوکمپ به میدان می‌رفت. آن‌هم در حالی که پس از بیش از یک سال غیبت، هواداران بارسلونا مجوز حضور در استادیوم را دریافت کرده بودند.

لیونل مسی پس از ۱۷ سال رویایی در بارسلونا، هفته گذشته به تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن فرانسه پیوست تا فصل تازه‌ای را در فوتبال حرفه‌ای خود تجربه کند. در دقیقه ۱۰ این مسابقه تماشاگران حاضر در ورزشگاه یاد لیونل مسی را گرامی داشتند و با در دست داشتن پیراهن او از این فوق ستاره آرژانتینی برای قهرمانی‌های متعددی که برای باشگاه به ارمغان آورده تشکر کردند.

همچنین گروهی دیگر از هواداران هم بنرها و تصاویری در دست داشتند که در آن، خوآن لاپورتا، رئيس باشگاه بارسلونا را مقصر این جدایی می‌دانستند. لاپورتا می‌گوید قوانین محدود کننده لالیگا و فدراسیون فوتبال اسپانیا برای هزینه‌های باشگاه باعث شده تا این تیم نتواند قرارداد جدید مسی را به ثبت برساند.

شاگردان رونالد کومان اما در نخستین نمایش بدون مسی ظاهرا چندان مشکلی نداشتند. آبی و اناری‌پوشان در دقیقه ۱۹ توسط جرارد پیکه به گل نخست رسیدند و در دقیقه ۴۷ با ضربه مارتین برایت وایت دانمارکی اختلاف را به دو برابر رساندند.

AP Photo
هواداران بارسلونا در دقیقه ۱۰ یاد و خاطره کاپیتان پیشین خود را گرامی داشتندAP Photo

با این حال بازی هجومی بارسلونا همچنان ادامه داشت تا مهاجم دانمارکی در دقیقه ۵۹ دومین گل خود و سومین گل مسابقه را وارد دروازه سوسیه‌داد کند.بازیکنان سوسیه‌داد در دقایق ۸۲ و ۸۵ دو بار دروازه بارسا را باز کردند تا به بازگشت به این مسابقه امیدوار شوند، اما این برایت وایت بود که در دقیقه ۹۱ هت تریک خود را کامل کرد و توانست برای سومین بار توپ را از خط دروازه سوسیه‌داد عبور دهد.

در پایان بازی با همان نتیجه ۴-۲ به پایان برسد تا هواداران بارسلونا به آینده بدون مسی در تیم خود امیدوار بمانند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید