Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتحادیه اروپا: هیچ نشستی روز پنج‌شنبه در بروکسل با حضور نمایندگان ایران برگزار نمی‌شود

Ali Bagheri
Ali Bagheri Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واشنگتن تاکید کرده است که چنانچه دیپلماسی نتواند مانع از دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای شود، آنگاه آمریکا لحن خود را در مقابل تهران تغییر خواهد داد و به گزینه‌های دیگری از جمله مقابله نظامی با این کشور روی خواهد آورد.

آگهی

سخنگوی جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که هیچ نشستی با حضور نمایندگان ایران و با هدف از سرگیری مذاکرات هسته‌ای، برای روز پنج‌شنبه در بروکسل برنامه‌ریزی نشده است.

این سخنان پس از آن بیان شد که وزارت خارجه ایران اعلام کرد علی باقری، مذاکره ایران روز پنج‌شنبه در بروکسل خواهد بود تا «درباره موضوعاتی که در جریان سفر انریکه مورا، مذاکره کننده اروپایی به تهران بدون پاسخ باقی مانده» گفتگو کنند.

نبیلا ماسرالی، سخنگوی دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا گفت: «پنج‌شنبه هیچ جلسه‌ای برگزار نمی‌شود و در حال حاضر ‌نمی‌توانیم تأیید کنیم که آیا چنین جلسه‌ای تشکیل خواهد شد و زمان احتمالی آن چه وقت خواهد بود.»

اتحادیه اروپا از ایران خواسته است تا مذاکرات وین را با هدف نجات توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ از سر بگیرند. این مذاکرات از زمان انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور جدید ایران به حالت تعلیق درآمده است.

خبر عدم برگزاری نشستی در روز پنج‌شنبه در حالی اعلام می‌شود که جوزپ بورل بامداد امروز، دوشنبه، اندکی قبل از دیدار با وزرای بازرگانی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ گفت: «اوضاع رو به بهبود است. امیدوارم در روزهای آینده جلسات مقدماتی را در بروکسل داشته باشیم. با این وجود نمی‌توانم در این باره مطمئن باشم.»

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده پس از ورود به کاخ سفید اعلام کرد که آماده بازگشت به توافق هسته‌ای امضا شده میان ایران و قدرت‌های بزرگ در سال ۲۰۱۵ میلادی است؛ مشروط بر اینکه همزمان ایران نیز به تعهدات خود بازگردد.

واشنگتن همچنین تاکید کرده است که چنانچه دیپلماسی نتواند مانع از دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای شود، آنگاه آمریکا لحن خود را در مقابل تهران تغییر خواهد داد و به گزینه‌های دیگری از جمله مقابله نظامی با این کشور روی خواهد آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

علی خامنه‌ای رهبران طالبان را «مسئولان محترم کنونی افغانستان» خواند

انریکه مورا در تهران؛‌ ایران و اتحادیه اروپا برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در بروکسل توافق کردند

اتحادیه اروپا طرح تخصیص سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به دفاع از اوکراین را تصویب کرد