سوپرمن جدید دوجنسگرا است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سری جدید کتاب‌های مصور سوپرمن
سری جدید کتاب‌های مصور سوپرمن   -  Copyright  DC

شرکت کتاب‌های مصور «دی‌سی کامیکس» روز دوشنبه ۱۱ اکتبر (۱۷ مهر) اعلام کرد که شخصیت جان کنت، جدیدترین سوپرمن در مجموعه داستان‌های ابرقهرمانی، دو جنسگرا است.

بنابر اعلام این شرکت، در کتاب تازه سوپرمن که ماه آینده منتشر خواهد شد شخصیت اصلی با یک پسر رابطه عاشقانه برقرار خواهد کرد. دی‌سی کامیکس در بیانیه خود آورده است سوپرمن جدید «دوجنس‌گرا» (Bisexual) است و در این داستان «هویت خود را پیدا می‌کند».

قرار است کتاب تازه که سری پنجم از مجموعه «سوپرمن؛ پسر کال-ال» است روز ۹ نوامبر به کتابفروشی‌ها عرضه شود. جان در این داستان با شنلی که از پدرش کلارک کنت تحویل می‌گیرد به نجات انسان‌ها می‌آید.

تام تیلور، نویسنده این مجموعه کتاب‌ها، با اشاره به تغییر تازه در شخصیت سوپرمن گفت: «امروز افراد بیشتری می‌توانند با قوی‌ترین ابرقهرمان داستان‌های مصور همذات‌پنداری کنند.»

در سری جدید کتاب‌های سوپرمن، جان کنت با مسائل مربوط به عدالت اجتماعی درگیر است و به اخراج پناهجویان نیز اعتراض می‌کند.

دوجنسگرا بودن سوپرمن در حالی اعلام می‌شود که در ماه‌های گذشته کتاب‌های مصور همگام با تحولات اجتماعی در آمریکا و تحرک‌ بیشتر نهادهای حامی حقوق دگرباشان، به شخصیت‌هایشان به لحاظ جنسیتی تنوع بیشتری بخشیده‌اد.

دی‌سی کامیکس پیشتر نیز در مجموعه مصور «آکوامن» در اوایل تابستان امسال، یک ابرقهرمان سیاهپوست همجنسگرا معرفی کرده بود. در حالی که در جدیدترین کتاب مصور بتمن نیز که در ماه اوت به بازار عرضه شد، شخصیت «رابین» به عنوان یک دوجنسگرا ظاهر شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید