Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صدراعظم جدید اتریش سوگند یاد کرد

الکساندر شالنبرگ، صدراعظم جدید اتریش
الکساندر شالنبرگ، صدراعظم جدید اتریش Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

او هم همچون کورتس از وزارت امور خارجه اتریش به صدرات اعظمی این کشور می‌رسد. آقای شالنبرگ از ژوئن ۲۰۱۹ به عنوان وزیر امور خارجه در کابینه دوم کورتس کار خود را آغاز کرده بود و تا زمان ادای سوگند به عنوان صدر اعظم، در این جایگاه حضور داشت.

آگهی

الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه سابق اتریش، روز دوشنبه ۱۱ اکتبر به عنوان صدراعظم جدید این کشور سوگند یاد کرد وجانشین سباستین کورتس شد.

مراسم ادای سوگند آقای شالنبرگ در دفتر الکساندر وان در بلن، رییس جمهوری اتریش برگزار شد.

در این مراسم مایکل لینهارت که قرار است به جای شالنبرگ وزیر امور خارجه جدید اتریش باشد نیز او را همراهی می‌کرد. لینهارت پیش از این به عنوان سفیر اتریش در فرانسه مشغول فعالیت بود.

سباستین کورتس، صدراعظم پیشین اتریش پس از چندین روز انتقادات گسترده و حواشی پیرامون پرونده سو استفاده از رسانه‌ها و همچنین تحقیقات دادستانی از او و برخی از اعضای کابینه‌اش، شنبه ۹ اکتبر از سمت خود کناره‌گیری کرد. آقای کورتس با رد تمام اتهامات تاکید کرد که برای جلوگیری از ورود کشور به آشوب و هرج و مرج تصمیم گرفته از جایگاه خود کنار رود.

کورتس در هنگام استعفا، السکاندر شالنبرگ را به عنوان جاشنین خود و صدر اعظم جدید اتریش معرفی کرد.

آقای شالنبرگ ۵۲ ساله در سال ۱۹۶۲ در شهر برن سوئیس متولد شده است. او هم همچون کورتس از وزارت امور خارجه اتریش به صدرات اعظمی این کشور می‌رسد. آقای شالنبرگ از ژوئن ۲۰۱۹ به عنوان وزیر امور خارجه در کابینه دوم کورتس کار خود را آغاز کرده بود و تا زمان ادای سوگند به عنوان صدر اعظم، در این جایگاه حضور داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الکساندر فن در بلن برای بار دوم رئیس جمهور اتریش می‌شود

صدراعظم اتریش: باید جلوی ورود پناهجویان افغان به اروپا را گرفت

انتخابات زودهنگام اتریش؛ پیش‌بینی پیروزی راستگرایان به رهبری کورتس