Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخشش کشتی‌گیران فرنگی‌کار ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان؛ ساروی و یوسفی طلا گرفتند

میثم دلخانی، کشتی‌گیر ایرانی توانست به فینال ۶۳ کیلوگرم قهرمانی جهان اسلو راه یابد
میثم دلخانی، کشتی‌گیر ایرانی توانست به فینال ۶۳ کیلوگرم قهرمانی جهان اسلو راه یابد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی اکبر یوسفی توانست برای اولین بار در تاریخ، ایران را در سنگین وزن کشتی فرنگی قهرمانی جهان، به مدال طلا برساند. محمد هادی ساروی هم که در المپیک توکیو برنز گرفته بود، موفق شد مدال خود را خوش‌رنگ‌تر کند و طلایی شود.

آگهی

کشتی‌گیران فرنگی کار ایرانی در شب ماقبل پایانی مسابقات قهرمانی جهان اسلو، خوش درخشیدند و توانستند دو مدال خوش‌رنگ طلا برای کاروان ایران به ارمغان بیاورند. 

فرنگی‌کاران ایرانی که در ۴ وزن اول توانسته بودند توسط محمدعلی گرایی و پژمان پشتام به دو مدال برنز دست یابند، روز شنبه را با موفقیت‌های چشمگیری پشت سر گذاشتند. 

ایران در این روز دو فینالیست در وزن‌های ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم داشت که باید برای کسب مدال طلا به روی تشک می‌رفتند. محمد هادی ساروی که در مسابقات المپیک توکیو توانسته بود به مدال برنز دست یابد، این بار با نمایش‌هایی بی نقص موفق شد خود را به دیدار پایانی برسد. این کشتی‌گیر ۲۳ ساله مازندرانی، روز شنبه و در دیدار پایانی به مصاف الکس زوکه از مجارستان رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر یک این رقیب قدرتمند را شکست دهد و نخستین مدال طلای کشتی فرنگی ایران در مسابقات قهرمانی جهان اسلو ۲۰۲۱ را به ارمغان بیاورد. 

پس از آن نوبت علی اکبر یوسفی بود که در دیدار پایانی وزن ۱۳۰ کیلوگرم به روی تشک برود. یوسفی که تا همین‌جا هم برای ایران تاریخ‌سازی کرده بود و به نخستین فرنگی‌کار ایرانی تبدیل شده بود که در تاریخ به مسابقات فینال سنگین وزن راه یافته، در دیدار پایانی باید مقابل زورابی کدخاری روس قرار می‌گرفت. 

کشتی‌گیر جوان ایرانی در این مسابقه حساس و نفسگیر از همان ابتدا برتری خود را به رخ رقیب روس خود کشاند و در نهایت در پایان دو وقت ۳ دقیقه‌ای موفق شد با نتیجه ۵-۱ پیروز شود و به مدال طلای سنگین وزن کشتی فرنگی دست یابد. یوسفی نخستین کشتی‌گیر ایرانی است که موفق می‌شود در سنگین وزن کشتی فرنگی مدال طلا را در مسابقات جهانی کسب نماید. 

اما روز شنبه به جز دو مدال طلا، دو فینالیست هم برای کشتی فرنگی ایران به همراه داشت. پیش از برگزاری مسابقات فینال در اوزان ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم، کشتی‌گیران ایرانی در دیگر وزن‌ها به روی تشک رفتند. 

ابتدا در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی توانست با کشتی‌های دیدنی حریفان خود را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد و در نهایت به فینال راه یابد. 

محمدعلی گرایی، قهرمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو دیگر نماینده ایران در مسابقات روز شنبه بود که مبارزات خود را به سختی اما به زیبایی سپری کرد و در حالی که در دو مسابقه آخر خود تا لحظات پایانی از حریفان خود عقب بود، توانست رقبای خود را از پیش رو بردارد و در نهایت او هم به فینال وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان راه یابد. 

این دو نماینده ایران باید روز یکشنبه مسابقه نهایی خود را برگزار و برای کسب مدال طلا به روی تشک بروند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشتی‌گیر ایرانی در چند قدمی المپیک پاریس ۲۰۲۴؛ از پناهندگی در ایتالیا تا تمرین و آشپزی

قاسمپور و تیم ملی کشتی ایران طلایی شدند؛ امامی برنز جهان را به گردن انداخت

برنز زارع برای کشتی آزاد در المپیک توکیو؛ آخرین امیدهای ایران به کاراته است