پیروزی ایران با کمک VAR و طارمی؛ دهمین برد پیاپی شاگردان اسکوچیچ مقابل امارات ثبت شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
مهدی طارمی
مهدی طارمی   -  Copyright  فدراسیون فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دراماتیک موفق شد تیم امارات را با یک گل شکست دهد و با کسب سومین پیروزی پیاپی به صدر جدول گروه اول مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کرد.

ملی‌پوشان که برای صدرنشینی در پایان روز سوم تنها به یک تساوی احتیاج داشتند بازی را آرام شروع کردند و برعکس مسابقه با عراق، نمایشی تهاجمی نداشتند. در دقایق ابتدایی این مسابقه، این امارات بود که توانست با حملاتی که روی دروازه ایران ترتیب داده بود، چندین موقعیت خطرناک ایجاد کند اما در نهایت نتوانست از این موقعیت‌ها استفاده کند.

با گذشت دقایقی از این مسابقه، ملی پوشان ایرانی توانستند برتری نسبی خود را به حریف دیکته کنند و حتی چندین بار هم تا مرز باز شدن دروازه امارات پیش‌ رفتند اما در نهایت نیمه اول بدون اینکه گلی از خط دروازه‌ها عبور کند به پایان رسید.

در نیمه دوم برتری قرمز پوشان ایرانی ادامه داشت و شاگردان اسکوچیچ چندین موقعیت خود را برای باز کردن دروازه امارات از دست دادند. در چنین شرایطی و در یک غافلگیری، امارات در یک ضدحمله توانست یک موقعیت تک به تک به دست بیاورد که با خطای شجاع خلیل‌زاده پشت محوطه جریمه، بازیکن اماراتی متوقف شد و داور با کارت قرمز مدافع شماره ۴ تیم ملی را اخراج کرد.

داور استرالیایی در ادامه با بررسی VAR صحت تصمیم خود را تایید کرد و خطا را پشت محوطه جریمه تشخیص داد. اما در حالی که همه منتظر ضربه اماراتی‌ها بودند، کمک داوران ویدویی به داور اعلام کردند توپ دریافتی بازیکنان امارات آفساید بوده و در نتیجه اخراج شجاع خلیل‌زاده باطل شد.

در ادامه بازی بار دیگر ملی‌پوشان ایرانی نبض بازی را در اختیار گرفتند و در دقیقه ۷۱ روی همکاری زیبای آزمون و طارمی به گل رسیدند. مهدی طارمی که یکی از بهترین بازیکنان این دیدار بود پاس زیبای آزمون را از دست نداد و توانست دروازه امارات را از بیرون محوطه جریمه باز کند.

ملی‌پوشان ایرانی در دقیقه ۸۸ روی حرکت خوب مهدی طارمی به یک ضربه پنالتی رسیدند و می‌توانستند اختلاف را دو برابر کنند اما سردار آزمون نتوانست پنالتی را به گل تبدیل کند و بازی با همان یک گل ادامه پیدا کرد. در دقایق پایانی هم ملی‌پوشان ایرانی می‌توانستند بار دیگر دروازه امارات را باز کنند اما در نهایت مسابقه با همان تک گل مهدی طارمی به پایان رسید.

پیش از این مسابقه، کره جنوبی توانسته بود در سئول سوریه را با نتیجه ۲-۱ شکست دهد و مسابقه دو تیم لبنان و عراق هم با تساوی بدون گل به پایان رسیده بود.

با این نتایج شاگردان اسکوچیچ با کسب دهمین برد پیاپی توانستند با ۹ امتیاز به صدر جدول راه یابند. کره جنوبی هم با ۷ امتیاز در رده دوم این گروه قرار دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید