Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رسوایی اخلاقی در فوتبال زنان ونزوئلا و آمریکا؛ افشای آزار جنسی بازیکنان توسط مربیان

دینا کاستلانوس، یکی از امضاکنندگان نامه بازیکنان زن ونزوئلا درباره آزارهای جنسی
دینا کاستلانوس، یکی از امضاکنندگان نامه بازیکنان زن ونزوئلا درباره آزارهای جنسی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از بازیکنان تیم های ملی فوتبال زنان ونزوئلا مربی سابق خود را به آزار جنسی و سوء استفاده متهم کردند.

آگهی

گروهی از بازیکنان تیم های ملی فوتبال زنان ونزوئلا مربی سابق خود را به آزار جنسی و سوء استفاده متهم کردند.

این ۲۴ بازیکن در نامه‌ای اتهامات خود را علیه «کنت زرمتا» که به مدت ۹ سال هدایت تیم های ملی زنان را در ونزوئلا برعهده داشت، مطرح کردند.

این بازیکنان ونزوئلایی در نامه خود نوشته‌اند که تصمیم دارند با شکستن سکوت خود از موارد سوء استفاده و آزار و اذیت جسمی، روانی و جنسی جلوگیری کنند.

نامه ۲۴ بازیکن ونزوئلایی در خصوص آزار جنسی مربی سابقشان در پی افشای سوء رفتار مربی سابق تیم زنان کارولینای شمالی آمریکا منتشر شده است.

پیشتر دو بازیکن سابق آمریکایی اتهاماتی را مبنی بر آزار و اذیت جنسی توسط پائول رایلی، مربی سابق تیم زنان کارولینای شمالی مطرح کرده بودند.

بازیکنان تیم های ملی فوتبال زنان ونزوئلا در نامه خود نوشته‌اند که یکی از بازیکنان این کشور سال گذشته فاش کرده که از ۱۴ سالگی مورد سوء استفاده جنسی مربی اش قرار گرفته است.

در این نامه آمده است که «کنت زرمتا» بارها و بارها از آنها در مورد جنسیت و گرایش جنسی شان سوال کرده است. آن‌ها بر این نظرند که در سؤال‌های این مربی نشانه‌هایی از «سوء استفاده جسمی و روانی در طول تمرین» وجود داشته است.

این گروه از بازیکنان زن از تماس های تلفنی، ماساژ دادن و هدایای نامناسب به عنوان «آزار و اذیت مکرر» این مربی نام برده‌اند.

آن‌ها همچنین در نامه خود به این موضوع اشاره کرده‌اند که بازیکنان جامعه دگرباش جنسی دائماً در مورد گرایش جنسی شان مورد پرسش قرار می‌گرفتند و آزار و اذیت بازیکنان دگرجنسگرا روال ثابت بوده است.

فدراسیون فوتبال ونزوئلا زرمتا را در در سال ۲۰۱۷ و در زمانی که مربی تیم ملی زنان زیر ۲۰ سال بود پس از شکایت چند بازیکن به دلیل سوء تغذیه اخراج کرد.

زرمتا که اینک در پاناما به مربیگری تیم های زنان ادامه می‌دهد و همچنین فدراسیون فوتبال ونزوئلا تاکنون در خصوص نامه بازیکنان زن ونزوئلایی واکنشی نشان نداده‌اند.

سه مقام مسئول در لیگ حرفه‌ای فوتبال زنان آمریکا استعفا دادند

اما افشای آزار جنسی در لیگ حرفه‌ای فوتبال زنان آمریکا منجر به استعفای استیو بالدوین از مدیر عاملی «واشینگتن اسپیریت» شد.

استعفای بالدوین آخرین رویداد پس از رسوایی ها در لیگ ملی فوتبال زنان آمریکا است. پیشتر لیزا بیرد، مسئول لیگ فوتبال حرفه‌ای زنان آمریکا استعفا داده بود.

بر اساس گزارش های منتشر شده، لیزا اواینیف، مشاور ارشد لیگ فوتبال زنان هم پیشتر از سمت خود کناره گیری کرده بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

استعفای این سه مقام مسئول در لیگ حرفه‌ای فوتبال زنان آمریکا در حالی داده شده است که مسئولان تیم زنان کارولینای شمالی مربی این تیم، پائول رایلی را به دلیل آنچه که اتهام‌های بسیار جدی در مورد آزار جنسی نامیدند، اخراج کردند.

بالدوین در بیانیه‌ای هدف از استعفایش را جلوگیری از انحراف مسیر لیگ عنوان کرد. گروه حامیان رسمی تیم «واشینگتن اسپیریت» از بالدوین خواسته بودند تا سهام خود را نیز بفروشد و گفته بودند تا زمانی که تغییرات ایجاد نشود، سنت‌های روز بازی از جمله خواندن سرودها را محدود می‌کنند.

بازی‌های لیگ فوتبال زنان که قرار بود آخر هفته‌ گذشته برگزار شود به دلیل طرح اتهامات جنسی از جمله اجبار جنسی دو بازیکن سابق توسط رایلی، لغو شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازی فوتبال با دامن‌ چین‌دار؛ زنان بومی پرو با الهام از لیونل مسی پا به توپ شدند

ونزوئلا و ترکیه بر سر استخراج و بهره برداری از معادن طلا توافقنامه امضا کردند

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند