Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دانشگاه کالیفرنیا ۱ میلیارد دلار به قربانیان آزار جنسی پزشک این دانشگاه می‌پردازد

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جورج تیندال، متخصص امور زنان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی متهم است که در طول سه دهه صدها زن را مورد آزار جنسی قرار داده است. از «لمس نامتعارف» و عکس گرفتن از پستان زن‌ها گرفته تا تجاوز، در پرونده این پزشک دیده می‌شود.

آگهی

یک دانشگاه در ایالت کالیفرنیای آمریکا بیش از یک میلیارد دلار به صدها زنی که  مورد سواستفاده جنسی یک متخصص زنان در این دانشگاه قرار گرفته‌اند پرداخت می‌کند.

وکلای مدافع صدها زنی که از یک متخصص امور زنان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی شکایت کرده‌اند می‌گویند که این دانشگاه پذیرفته که ۸۵۲ میلیون دلار به شاکیان این پرونده بپردازد. این مبلغ علاوه بر ۲۱۵ میلیون دلاری خواهد بود که در سال ۲۰۱۸ و بر اساس نظر دادگاه فدرال باید از سوی این دانشگاه به زنان آزار دیده پرداخت شود.

این بالاترین جریمه‌ای است که برای سواستفاده جنسی علیه یک دانشگاه در تاریخ دادرسی‌های مدنی پرداخت می‌شود.

جورج تنیدال، پزشک متخصص زنان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی طی ۳۰ سال، صدها زن را مورد آزار جنسی قرار داده بود.

اتهامات علیه تیندال دامنه گسترده‌ای دارد و از مواردی چون «لمس نامتناسب» تا تجاوز که مربوط به دهه ۹۰ میلادی است در پرونده او دیده می‌شود. جوان‌ترین کسی که از سوی آقای تیندال مورد آزار قرار گرفته ۱۷ سال داشته است.

این پزشک که در حال حاضر ۷۴ ساله است همچنین متهم شده که از پستان‌ها و دستگاه تناسلی زنان عکس‌برداری کرده است. او همچنین به استفاده از الفاظ نژادپرستانه و ضد همجنسگرایانه نیز متهم شده است.

بسیاری از شاکیان می‌گویند پیشتر از این پزشک به دانشگاه شکایت کرده‌اند اما دانشگاه اقدامی در این زمینه انجام نداده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد بسیاری از اقلیت‌های آسیایی و چینی در میان کسانی بوده‌اند که از این پزشک آزار دیده‌اند.

تیندال در سال ۲۰۱۶ و طی یک توافقنامه دوستانه با دانشگاه، از سمت خود بازنشست شد و به کار خود در این دانشگاه پایان داد. آقای تیندال در سال ۲۰۱۹ از سوی پلیس لس‌آنجلس دستگیر و به اتهام کلاه‌برداری و سو استفاده جنسی تحت بازجویی قرار گرفت.

Richard Vogel/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
جورج تیندال در جلسه دادگاهRichard Vogel/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.

دادستان کالیفرنیا گفته است که آقای تیندال در انتظار محاکمه است و در صورتی که در این پرونده مجرم شناخته شود می‌تواند به «تا ۵۳ سال زندان» محکوم شود.

این پزشک البته همواره اتهامات را بی‌اساس خوانده است. تیندال در سال ۲۰۱۹ در بیانیه‌ای اعلام کرد که کاملا بی‌گناه است و قاطعانه در این مسیر از خود دفاع خواهد کرد و اطمینان دارد که از تمام این اتهامات تبرئه خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرماندار نیویورک پس از اتهامات آزار جنسی از سمت خود استعفا می‌دهد

دادستان کل نیویورک: فرماندار کومو چند زن را مورد آزار جنسی قرار داده است

استعفای دادستان نیویورک در پی طرح ادعای تعرض جنسی به چهار زن