Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ساخت نخستین فیلم سینمایی در فضا؛ هنرپیشه زن و کارگردان مرد روس عازم ایستگاه بین‌المللی شدند

یولیا پرسیلد، بازیگر زن(چپ)، کلیم شیپنکو، کارگردان(راست) و آنتون شکاپلروف، فضانورد روس
یولیا پرسیلد، بازیگر زن(چپ)، کلیم شیپنکو، کارگردان(راست) و آنتون شکاپلروف، فضانورد روس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یولیا پرسیلد، بازیگر ۳۶ ساله و کلیم شیپنکو، کارگردان ۳۷ ساله روس با هدف ساخت نخستین فیلم سینمایی در فضا، روز سه‌شنبه به ایستگاه فضایی بین‌المللی واقع در مدار زمین اعزام شدند.

آگهی

یولیا پرسیلد، بازیگر ۳۶ ساله و کلیم شیپنکو، کارگردان ۳۷ ساله روس با هدف ساخت نخستین فیلم سینمایی در فضا، روز سه‌شنبه به ایستگاه فضایی بین‌المللی واقع در مدار زمین اعزام شدند.

این دو هنرمند روس به همراه آنتون شکاپلروف از فضانوردان باسابقه روس سوار بر فضاپیمای سایوز ام‌اس-۱۹، ایستگاه فضایی بایکونور قزاقستان را به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی ترک کردند.

سازمان فضایی فدرال روسیه (روسکوسموس) که این سفر را ترتیب داده، اعلام کرد که حال خدمه فضاپیما خوب است و تمامی سامانه‌های فضاپیما به طور عادی کار می‌کنند.

خانم پرسیلد و آقای شیپنکو قرار است طی اقامت ۱۲ روزه خود در ایستگاه فضایی بین‌المللی بخش‌هایی از فیلم جدیدی با عنوان «چالش» را فیلمبرداری کنند که در آن خانم جراحی با بازی یولیا پرسیلد به ایستگاه فضایی می‌رود تا یک فضانورد مبتلا به بیماری قلبی را از مرگ نجات دهد. این دو هنرمند به همراه اولگ وویتسکی که قرار است در این فیلم نقش فضانورد بیمار را بازی کند، روز ۱۷ اکتبر عازم زمین خواهند شد.

شیپنکو پیش از اعزام به مدار زمین گفته بود که افزون بر وویتسکی، دو فضانورد روسی دیگر حاضر در ایستگاه فضایی نیز در این فیلم ایفای نقش خواهند کرد و پس از فیلمبرداری قسمت‌های فضایی، فیلمبرداری ادامه فیلم بر روی زمین انجام خواهد شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

منتقدان این پروژه سینمایی می‌گویند که ساخت فیلم در قسمت روسی ایستگاه فضایی بین‌المللی که در مقایسه با بخش آمریکایی آن کوچک‌تر است، موجب پرت شدن حواس پرسنل روسی می‌شود و می‌تواند انجام امور محوله به آنها را در این ایستگاه کُند کند.

در همین حال، اداره کل هوانوردی و فضای ایالات متحده، ناسا نیز اعلام کرده که قصد دارد تام کروز، هنرپیشه سرشناس هالیوود را برای ساخت فیلمی به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین سفر اسپیس ایکس با چهار فضانورد آماتور

تصاویری از اولین «المپیک فضایی» در ۴۰۰ کیلومتری زمین

توطئه‌پردازان: «فرود ناسا بر ماه ساختگی است، ماه‌نورد در آپولو جا نمی‌شد»؛ حقیقت چیست؟