نمایشگاه بین‌المللی دُبی؛ نخستین حضور اسرائیل در رویداد بزرگ اقتصادی در یک کشور عربی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
نمایشگاه دُبی
نمایشگاه دُبی   -  Copyright  AP

نمایشگاه بین‌المللی دُبی در حالی از روز جمعه ابتدای اکتبر آغاز به کار می‌کند که اسرائیل نیز با اختصاص یک غرفه به خود در این نمایشگاه، نخستین مشارکت خود را در رویداد بزرگ اقتصادی-فرهنگی یک کشورعربی تجربه خواهد کرد.

مناخم گانتز، سخنگوی غرفه اسرائیل با ابراز خرسندی از حضور کشورش در نمایشگاه بین‌المللی دُبی گفت این نخستین بار است که اسرائیل در رویدادی به این بزرگی در یک کشور عربی شرکت کرده است.

به گفته آقای گانتز در طراحی این غرفه که تحت نظارت وزارت خارجه اسرائیل انجام شده، تلاش شده تا از حداکثر نمادهایی که میزان شباهت فرهنگی و اقلیمی دو کشور را نشان می‌دهد، استفاده شود.

اسرائیل و امارات متحده عربی در سپتامبر ۲۰۲۰ توافقنامه‌ای را با هدف عادی‌سازی روابط خود امضا کردند. از آن زمان، دو کشور همکاری خود را به ویژه در زمینه تجارت را افزایش داده‌اند.

امارات متحده عربی و اسرائیل در شرایطی که اقتصاد آنها تحت تأثیر تبعات ناشی از همه‌گیری کرونا قرار گرفته است، امیدوارند از مزایای توسعه روابط دو جانبه گردشگری، فناوری، تجارت و امور مالی برای غلبه بر این تبعات سود ببرند.

امارات متحده عربی اولین کشور حاشیه خلیج فارس بود که کشور اسرائیل را به رسمیت شناخت. پس از این کشور بحرین نیز روابط خود را با اسرائیل عادی کرد.