جودو؛ گرند پری زاگرب با درخشش ورزشکاران فرانسوی آغاز شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
 جودو؛ گرند پری زاگرب با درخشش ورزشکاران فرانسوی آغاز شد
کپی رایت  IJF (Videostandbild)

مسابقات جایزه بزرگ جودوی زاگرب از روز جمعه به صورت رسمی،‌ با حضور آندری پلنکوویچ، نخست وزیر کرواسی و ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو استارت خورد.

نخستن مدال طلا در اولین تورنمنت جایزه بزرگ جودو پس از بازی‌های المپیک به گردن بلندین پون، جودوکار زن دسته منهای ۴۸ کیلوگرم فرانسه افتاد.

بهترین جودوکار مرد

در دسته منهای ۶۶ کیلوگرم مردان اما این دنیس ویه‌رو، جودوکار اهل کشور مولداوی و دارنده عنوان قهرمانی گرند اسلم پاریس بود که ضمن کسب مدال طلا عنوان بهترین جودوکار مرد روز نخست را نیز از آن خود کرد.

ویه‌رو در فینال این وزن عبدالله عبدالجلیلف، حریف روس خود را در مبارزه‌ای نزدیک با امتیاز وازاری از پیش رو برداشت.

جودوکار مولداو پس از دریافت مدال طلا از دستان مدیر ارشد کمیته داوران فدراسیون جهانی جودو گفت: « من در اجرای فن تای اتوشی تبحر زیادی دارم. حرکت پاها در این فن بسیار تعیین کننده است و من از اجرای آن حس خوبی دارم.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست تورنمنت به پریشینا گنتو، جودوکار فرانسوی تعلق گرفت که در مبازات وزن منهای ۵۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت.

گنتو دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ که تقریبا دو سال در مسابقات تور جهانی جودو شرکت نکرده بود در فینال با اجرای فن «اوراناگه» و کسب امتیاز ایپون مقابل حریفی از هلند به برتری رسید.

جودوکار فرانسوی پس از دریافت مدال طلا از دستان مدیر آموزش فدراسیون جهانی جودو گفت: «غیبت‌ام طولانی بود؛ در این مدت کاملا حس کردم که ورزش را دوست دارم و برای بازگشت بسیار هیجان زده بودم.»

طلای سبک‌ترین وزن مردان برای بریتانیا

ساموئل هال بریتانیایی در فینال مبارزات وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان موفق شد با امتیاز ایپون آنجلو پانتانو از ایتالیا را شکست دهد تا مرغوب‌ترین مدال را در نخستین تجربه خود در مسابقات گرند‌پری به خانه ببرد.

هال مدال طلای خود را از دستان مدیر رویدادهای ورزشی فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

طلای ۵۲ کیلوگرم به گردن جودوکار زن بلژیکی افتاد

عنوان نخست مبارزات وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان را آمبر ریول بلژیکی از آن خود کرد. ریول در مبارزه پایان این وزن آسترید گنه‌تو از فرانسه را با امتیاز ایپون شکست داد.

جودوکار بلژیکی مدال طلای خود را از دستان مدیر برنامه‌ریزی تمرینی فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

در مبارزه رده بندی این وزن نیز آنا ویکتوریا از کرواسی موفق شد با درخشش مقابل حریف اسپانیایی، خود و کشورش را صاحب مدال برنز کند این تورنمت کند.

اجرای فنون زیبا از سوی جودوکاران حاضر در تورنمت به خصوص فنون زیبای پرتابی که دو دارنده مدال نقره بخش مردان یعنی پانتانوی ایتالیایی و عبدالجلیلف روس مجری آن بودند به جذابیت‌های مسابقات روز نخست افزود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید