Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

زنبورها ۶۰ پنگوئن کمیاب آفریقایی را کشتند

پنگوئن‌های آفریقایی
پنگوئن‌های آفریقایی Copyright freestock.ca/Wikipedia
Copyright freestock.ca/Wikipedia
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زنبورها ده‌ها پنگوئن را در رویدادی نادر در آفریقای جنوبی کشتند.

آگهی

 زنبورها ده‌ها پنگوئن را در رویدادی نادر در آفریقای جنوبی کشتند. به گفته مسئولان محلی بیش از ۶۰ پنگوئن آفریقایی در حالی مرده در ساحل بولدرز در نزدیکی کیپ‌تاون، پایتخت آفریقای جنوبی یافت شدند که بسیاری از آن‌ها آثار نیش زنبور را در دور چشمان خود داشتند.

بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی آفریقای جنوبی در بیانیه‌ای گفته است به نظر می‌رسد لانه زنبورها در این ناحیه مورد مزاحمت قرار گرفته است. هرچند پیش از این مشاهده شده بود که زنبورها پنگوئن‌ها را نیش بزنند، با این حال این اتفاق هیچ‌گاه در چنین مقیاسی رخ نداده بود.

کاتا لودینیا، مدیر بخش تحقیق در بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی، گفت که تیم او در ابتدا تصور می‌کرد یک شکارچی عامل این مرگ‌ها باشد. با این حال تشریح لاشه‌ها نشان داد که نه شکارچی و نه بیماری، بلکه نیش زنبور عامل مرگ آن‌ها بوده است. در بدن شماری از این حیوانات تا ۲۰ جای نیش زنبور یافت شده است.

وی افزود: «پس از مشخص شدن نحوه مرگ دامپزشک ما به محل حادثه بازگشت و زنبورهای مرده را در آن قسمت از ساحل پیدا کرد.»

محیط بانان این نهاد قصد دارند در ساحل بولدرز لانه‌های پنگوئن‌ها را از نزدیک زیر نظر بگیرند تا اگر این پرندگان تخم یا جوجه داشته باشند مداخله کنند و آ‌ن‌ها را نجات دهند.

از پنگوئن‌های آفریقایی، که به نام پنگوئن‌های پا سیاه هم مشهور هستند، تنها ۱۰ هزار و ۳۰۰ جفت در آفریقای جنوبی باقی مانده است و بنیاد حفاظت از پرندگان ساحلی می‌گوید در طول ۲۰ سال گذشته ۴۰ هزار جفت از این حیوانات از میان رفته‌اند.

دکتر دیوید روبرتز، دامپزشک بالینی بنیاد، در این باره گفت: «جمعیت پنگوئن‌های آفریقایی به سرعت در حال کاهش است و دیدن مرگ شمار زیادی از جمعیت بالغ و سالم آن‌ها بسیار ناراحت کننده است.»

تهدیدهای اصلی برای پنگوئن‌های آفریقایی شامل مواردی همچون کمبود غذا، رقابت با صنعت شیلات بر سر منابع محدود ماهی و آبزیان، افزایش تردد کشتی‌ها، نشت نفت و آلودگی، تغییرات آب و هوایی، بیماری‌ها و حضور شکارچیان می‌شود.

بنابر آمارها کمبود غذا باعث شده است که تنها یک سوم جوجه پنگوئن‌ها در آفریقای جنوبی در اولین سال زندگی خود در دریا زنده بمانند.

کارشناسان خواستار اتخاذ تدابیر ویژه برای حفاظت از این حیوانات شده‌اند و نسبت به انقراض این گونه کمیاب از پرندگان ساحلی هشدار داده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنبورهای قاتل ۶ مسافر اتوبوسی را کشتند

زنبورهای گاوی حدود ۵۰ بار دو دوچرخه‌سوار فرانسوی را گزیدند و راهی بیمارستان کردند

اعلام نتایج رسمی انتخابات آفریقای جنوبی؛ پایان حاکمیت یکپارچه حزب متبوع نلسون ماندلا پس از ۳۰ سال