برگزیدگان «امی ۲۰۲۱» معرفی شدند؛ سریال‌ نتفلیکسی «تاج» جوایز را درو کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
جاش اوکانر، بازیگر سریال تاج
جاش اوکانر، بازیگر سریال تاج   -  کپی رایت  AP Photo

مجموعه‌های تلویزیونی «گامبی وزیر»، «تاج» و سریال طنز «تد لاسو» برندگان اصلی هفتاد و سومین دوره مراسم معرفی برترین تولیدات تلویزیونی ایالات متحده آمریکا، امی بودند.

در این دوره سریال «گامبی وزیر» عنوان بهترین مجموعه کوتاه تلویزیونی را به خود اختصاص داد.

ایوان مک گرگور و کیت وینسلت به دلیل ایفای نقش در سریال‌های «هالستون» و «میر اهل ایست‌تاون» جوایز بهترین بازیگران نقش اصلی مرد و زن در مجموعه‌های کوتاه تلویزیونی را از آن خود کردند.

Chris Pizzello/Invision
کیت وینسلتChris Pizzello/Invision

همه جوایز اصلی بخش مجموعه‌های درام به سریال «تاج» رسید

سریال «تاج» اما گل سرسبد امسال برگزیدگان جوایز امی بود که هر سال از سوی آکادمی هنر و علوم تلویزیونی ایالات متحده معرفی می‌شوند. «اسکار تلویزیونی» لقبی است که از سوی هنردوستان به این مراسم داده شده است.

«تاج» ضمن کسب عنوان بهترین مجموعه درام تلویزیونی در بخش‌های بهترین بازیگران نقش اول و مکمل مرد و زن مجموعه‌های درام نیز جایزه نخست را از آن خود کرد.

جاش اوکانر که در این سریال در نقش پرنس چارلز ظاهر شده به همراه اولیویا کولمن که ایفاگر نقش ملکه الیزابت است جوایز بهترین بازیگران مرد و زن در بخش مجموعه‌های درام را به خود اختصاص دادند.

AP Photo
جاش اوکانر در نقش پرنس چالرزAP Photo

این سریال تلویزیونی به نمایش درآمده در نتفلیکس که خاندان سلطنتی بریتانیا را دستمایه اصلی فیلم‌نامه خود قرار داده همچنین جوایز بهترین فیلم‌نامه و کارگردانی در بخش درام را نیز از آن خود کرد.

AP/Television Academy
الیویا کولمن، بازیگر نقش ملکه الیزابت در سریال تاج که برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در مجموعه‌های درام شدAP/Television Academy

«تد لاسو» برگزیده اصلی بخش طنز

جایزه نخست بخش کمدی اما به سریال «تد لاسو» تعلق گرفت. در این بخش جوایز بهترین بازیگران نقش اصلی مرد و زن نیز به ترتیب به جیسون سودیکیس برای بازی در «تد لاسو» و جین اسمارت برای ایفای نقش در مجموعه «هاکس» تعلق گرفت.

Danny Moloshok/2021 Invision
عکس یادگاری هنرمندان مجموعه «تد لاسو» پس از کسب عنوان بهترین سریال طنز تلویزیونی در مراسم امیDanny Moloshok/2021 Invision

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید