Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

معرفی نامزدهای انتخابات آلمان؛ آرمین لاشِت، مردی که بی‌جا خندید

معرفی نامزدهای انتخابات آلمان؛ آرمین لاشِت، مردی که بی‌جا خندید
Copyright John MacDougall/MTI/MTVA
Copyright John MacDougall/MTI/MTVA
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خندهٔ و شوخی لاشت حین سخنرانی رئيس جمهور دربارهٔ سیل از چشم دوربین‌ها پنهان نماند و او را از چشم رأی‌دهندگان انداخت.

آگهی

کارزار انتخاباتی آرمین لاشِت پیش از انتخابات مجلس آلمان، و به‌خصوص پس از حضور و سخنرانی او در کلاب جوانان فرانکفورت، پرچالش بود.

در چند ماه گذشته، اوضاع چندان به‌کام رهبر ۶۰ ساله حزب دموکرات مسیحی نبوده چراکه این حقوقدان و روزنامه‌نگار سابق اخیر گاف‌هایی داده و مورد انتقاد گرفته است.

در بهار امسال کشمکش جانانه‌ای بر سر نامزدی صداعظمی در درون ائتلاف دموکرات‌مسیحی/سوسیال مسیحی درگرفت و حتی بعد از آن‌که لاشِت، که رئیس‌الوزرای ایالت نورت‌راین است، مقابل مارکوس سودر پیروز شد، باز هم خیلی‌ها می‌خواستند سودر نامزد اول حزب باشد.

لاشِت در مدیریت بحران سیل آلمان چهرهٔ مسلطی از خود نشان نداد و رقیبش اولاف شولتز (وزیر کنونی دارایی) در نظرسنجی‌ها از او پیش افتاد. اما خندهٔ و شوخی لاشِت حین سخنرانی رئيس جمهور دربارهٔ سیل از چشم دوربین‌ها پنهان نماند و او را از چشم رأی‌دهندگان انداخت.

لاشت: «خطرات این‌چنینی در سال‌های آینده هم وجود خواهد داشت. و بازسازی زیرساخت‌ها یا اماکن خصوصی به این معناست که چنین شهری باید در برابر سیل مقاوم و قابل‌احیا باشد.»

دیدار لاشت با ایلان ماسک در جایی که بناست گیگافکتوری برپا شود انتقادهایی را در پی داشت، چون کنشگران زیست‌بوم، به این پروژه که مصرف آب عظیمی خواهد داشت اعراض دارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در زمینه همه‌گیری کرونا هم به لاشت تاختند، چراکه پسرش یوهانس با یک تولیدکنندهٔ مُد قرارداد تولید ماسک بهداشتی بسته بود. رهبر کنونی حزب دموکرات مسیحی، در معرفی خود از پدرش که کارگر معدن بود مایه گذاشت و گفت: «شاید من روی صحنه بی‌نقص نباشم اما من آرمین لاشت هستم.»

لاشت گفت: «خیلی‌ها فکر می‌کنند که خوب است آنگلا مرکل در جایگاه اول باشد و حزبش یعنی حزب دموکرات مسیحی در جایگاه دوم. شهرت ملی و بین‌المللی صدراعظم کنونی ما را می‌توان در یک کلمه خلاصه کرد: اعتماد. حالا کل حزب ما به این اعتماد نیاز دارد و این اعتماد چیزی نیست که به‌آسانی به کسی داده شود یا به ارث برسد یا بتوان آن را به دیگری منتقل کرد. ما باید برای این اعتماد کار کنیم.»

او همچنین تأکید کرده که آلمان مدیرعامل نمی‌خواهد بلکه ناخدا می‌خواهد. مرکل و مارکوس سودر، در جریان کارزار انتخاباتی، از لاشت پشتیبانی کرده‌اند اما تاکنون از این نامزد دموکرات مسیحی استقبال چندانی نشده است.

حزب دموکرات مسیحی آلمان مستقیما در بایرن حضور ندارد، بلکه زیرشاخهٔ محلی این حزب به نام اتحادیهٔ سوسیال مسیحی بایرن به رهبری مارکوس سودر آنجا حاضر است و آرمین لاشِت حالا نامزد هردوی این احزاب است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدارت اعظم چه سمتی است، صدر اعظم چگونه انتخاب می‌شود و چه نقشی در سیاست آلمان دارد؟

نگاهی به نامزدهای انتخابات آلمان؛ مارکوس سودر، حقوق‌دانی از بایرن

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد