Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فردی که عکس ماکرون را در شمایل هیتلر نصب کرده بوده محاکمه شد

عکس امانوئل ماکرون در شمایل هیتلر در یکی از تظاهرات جلیقه زردها
عکس امانوئل ماکرون در شمایل هیتلر در یکی از تظاهرات جلیقه زردها Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستانی، میکل-آنژ فلوری را به به ارتکاب جرم توهین در فضای عمومی متهم و نقاضای ۱۰هزار یورو جزای نقدی برای این مرد شصت ساله کرده است.

آگهی

مردی که عکس امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را در شمایل آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی و مارشال فیلیپ پتن، رئیس جمهوری ویشی (فرانسه آزاد در جریان اشغال جنگ جهانی دوم) بر بیلبوردی شهر تولون نصب کرده بود، روز جمعه ۱۷ سپتامبر محاکمه شد.

دادستانی محلی پس از شکایت امانوئل ماکرون، میکل-آنژ فلوری را به توهین در فضای عمومی متهم و برای وی ۱۰ هزار یورو جزای نقدی درخواست کرده است.

ماکرون و مارشال پتن روی کاریکاتور نوشته شده: تنها یک قدم فاصله است.

آقای ماکرون با وجود شکایت برای پیگیری «جنبه عمومی جرم» درخواست غرامت نکرده است.

آقای فلوری، در دادگاه تولون با رد کیفرخواست و اتهام وارده گفت: «من تنها از حق شوخی کردن استفاده کرده‌ام.» او صاحب بیلبوردی است که تصاویر ماکرون روی آن قرار داده شده است.

«اطاعت کن! واکسن بزن!»

تصاویر «فکاهی» رئیس جمهوری فرانسه در جریان اعتراضات به اجباری شدن «گذرنامه سلامت» در این کشور در بیلبوردی تولون نصب شد. منتقدان پرشمار امانوئل ماکرون، او را به دیکتاتوری و نگاه از بالا به پایین به شهروندان متهم می‌کنند.

متهم این پرونده روز ۹ سپتامبر بار دیگر با نصب یک کاریکاتور دیگر روی همین بیلبورد، این بار رئیس جمهوری فرانسه را به راکی تشبیه کرد و از تاریخ محاکمه خود خبر داد.

روی عکس ماکرون نوشته شده: مورد اعتماد عدالت و روی عکس فلوری نوشته شده: حساب پس‌دهنده به عدالت

علاوه بر آدولف هیتلر، مارشال پتن هم یکی از چهره‌های به‌شدت منفور در دوران جنگ جهانی دوم فرانسه است. قهرمان جنگ جهانی اول، در برابر هجوم ارتش آلمان نازی تسلیم شد و دولت خود را در منطقه ویشی (مرکز فرانسه) تاسیس کرد. دولت تحت امر پتن، علاوه بر همکاری با نیروهای اشغالگر در سراسر فرانسه، حتی پیش از دستور هیتلر، شهروندان یهودی را برای انتقال به اردوگاه‌های کار اجباری بازداشت می‌کرد. حکم اعدام مارشال پتن به خاطر سن بالا و سابقه حضور در جنگ جهانی اول اجرا نشد.

پیش از آقای فلوری، تصویر امانوئل ماکرون در شمایل هیتلر در جریان تظاهرات جلیقه زردها بارها بالا برده شده بود. با این حال شکایتی از جانب رئیس جمهوری در این باره ثبت نشده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استفاده ایلان ماسک از عکس هیتلر علیه ترودو جنجال‌برانگیز شد

تایید نهایی لایحه جنجالی «گذرنامه سلامت» توسط شورای قانون اساسی فرانسه

ماکرون با چهره هیتلر روی بیلبورد تبلیغاتی؛ رئیس جمهوری فرانسه شکایت کرد