Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کرهٔ شمالی از شرکت در المپیک زمستانی پکن محروم شد

مقامات کره شمالی و جنوبی در مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۱۸
مقامات کره شمالی و جنوبی در مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۱۸ Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کره شمالی همچنین سهمیه مالی مربوط المپیک‌های پیشین را نیز از دست خواهد داد.این مبلغ که چندین میلیون دلار برآورد می‌شود مصون از تحریم‌های بین‌المللی نگاه داشته شده بود.

آگهی

کمیته بین‌المللی المپیک رسما کره شمالی را به دلیل عدم اعزام ورزشکار به المپیک توکیو، از شرکت در مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن محروم کرد.

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک ضمن اعلام این خبر تصریح کرد که کمیته ملی المپیک کره شمالی همچنین سهمیه مالی مربوط المپیک‌های پیشین را نیز از دست خواهد داد. مطابق اعلام کمیته بین‌المللی المپیک، تعلیق شرکت کرهٔ شمالی در این مسابقات ممکن است ادامه پیدا کند.

این مبلغ که طبق برآوردها به چندین میلیون دلار بالغ می‌شود به‌خاطر تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور محفوظ نگاه داشته شده بود.

کره شمالی در ماه آوریل سال جاری با اعلام آن‌که می‌خواهد از ورزشکارانش در برابر بحران همه‌گیری کووید۱۹ محافظت کند کاروان ورزشی خود را به بازی‌های توکیو نفرستاد.

رئيس کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد که ورزشکاران کرهٔ شمالی که خواستار شرکت جداگانه در این مسابقات باشند، با توجه به تصمیم آيندهٔ این کمیته، خواهند توانست در این مسابقات شرکت کنند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اقدام اخیر گامی در زمینه المپیک برای کره شمالی گامی به پس شمرده می‌شود، چراکه در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره‌ٔ جنوبی،‌ طی اقدامی با تلاش کمیته بین‌المللی المپیک، ورزشکاران دو کره نخست در کنار هم رژه رفته بودند.

کرهٔ شمالی به المپیک‌های زمستانی ۲۰۱۰ ونکوور کانادا، ۲۰۱۴ سوچی روسیه، و ۲۰۱۸ پیونگ‌چانگ کرهٔ جنوبی، به ترتیب دو ، صفر و چهارده ورزشکار اعزام کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش روزنامه دولتی چین به بایکوت بازیهای پکن از سوی آمریکا: هرچه مسئول آمریکایی کمتر، ویروس کمتر

فرضیه تحریم دیپلماتیک بازیهای المپیک زمستانی پکن از سوی آمریکا قوت می‌گیرد

به نمایش درآمدن عکس بزرگ رهبر کره شمالی در کنار تصاویر پدر و پدربزرگش برای اولین بار