Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار پاریس به لندن: «باج‌گیری» دریایی بریتانیا را نمی‌پذیریم

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه
ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر کشور فرانسه می‌گوید، پاریس اجازه نمی‌دهد بریتانیا «باج‌گیری دریایی» انجام دهد و نقض قوانین دریایی را نخواهد پذیرفت.

آگهی

ژرالد دارمنن وزیر کشور فرانسه می‌گوید اقدامات دریایی بریتانیا نقض قوانین بین‌المللی دریانوردی است و پاریس «باج‌گیری مالی» بریتانیا را نمی‌پذیرد.

آقای دارمنن روز پنجشنبه با اشاره به اخلافات میان فرانسه و بریتانیا تاکید کرد که لندن باید به تعهدات خود پایبند باشد و فرانسه هیچ عملی که قوانین دریانوردی را نقض کند نخواهد پذیرفت.

دارمنن در حساب توییتری خود همچنین تاکید کرد این موضوع را به وضوح به همتای بریتانیایی خود گوشزد کرده است. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که تنش‌ها میان دو کشور بر سر مسئله عبور مهاجران شدت گرفته است. در ماه ژوئيه بریتانیا متعهد شد ۶۲.۷ میلیون یورو برای سالهای ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ به فرانسه کمک کند تا از ورود مهاجران غیرقانونی که از این کشور و از مسیر کانال مانش خود را به بریتانیا می‌رسانند جلوگیری کند.

اما حالا گفته می‌شود که بریتانیا می‌خواهد این مبلغ را پس بگیرد چرا که در هفته‌های اخیر افراد بسیار زیادی از فرانسه موفق شده‌اند خود را به بریتانیا برسانند.

در اواخر ماه اوت تنها در یک روز ۸۲۸ نفر توانستند از فرانسه عبور کنند و یک حد نصاب جدید در این زمینه به ثبت برسد. کارشناسان می‌گویند به دلیل وضعیت هوایی مطلوب افراد بیشتری از این شرایط استفاده می‌کنند تا از مسیر آبی خود را به بریتانیا برسانند.

بازپس‌گیری کنترل مرزهای بریتانیا بخش مهمی از کمپین خروج این کشور از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ به شمار می‌رفت. پریتی پانل وزیر کشور بریتانیا در تلاش است با انجام اقدامات حقوقی موانع بیشتری برای ورود مهاجران غیر قانونی از طریق دریایی به این کشور ایجاد کند.

پاتل و دارمنن روز چهارشنبه در لندن در جریان جلسات گروه ۷ با یکدیگر ملاقات کردند. دارمنن پیشتر در نامه‌ای هشدار داده بود که تاکتیک‌های جدید بریتانیا می‌تواند تاثیر منفی بر همکاری متقابل میان لندن و پاریس بگذارد. او در نامه مورخ ۶ سپتامبر نوشته بود حفاظت از جان انسان‌ها در دریا بر ملاحضات ملیت، وضعیت و سیاست مهاجهرت اولویت دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گذر از فرانسه به بریتانیا؛ رکورد عبور روزانه پناهجویان از کانال مانش شکست

ویدیو؛ بریتانیا و فرانسه گروهی از شهروندان افغان را از کابل خارج می‌کنند

موج بی‌سابقه عبور پناهجویان از کانال مانش؛ بریتانیا قوانین سخت‌گیرانه‌تری وضع می‌کند