پزشکان یک گوشی نوکیا ۳۳۱۰ را از معده یک زندانی در کوزوو خارج کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
زندانی که گوشی نوکیا قورت داده بود
زندانی که گوشی نوکیا قورت داده بود   -   کپی رایت  AP Photo

پزشکان در کوزوو پس از یک عمل جراحی دو ساعته توانستند یک گوشی تلفن همراه نوکیا مدل ۳۳۱۰ را از شکم یک زندانی با موفقیت خارج کنند.

این عمل جراحی پیچیده با استفاده از روش آندوسکوپی و بدون باز کردن معده بیمار انجام شده است. اسکندر تلاکو متخصص گوارش که سرپرستی تیم جراحی را بر عهده داشت در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما بدون اینکه معده بیمار را باز کنیم توانستیم در سه قسمت تلفن همراه را از بدن فرد خارج کنیم. ضمن اینکه ما به باتری گوشی و نشت احتمالی اسید از تلفن همراه توجه ویژه‌ای داشتیم.»

بیمار به پزشکان گفته بود که ۴ روز پیش این گوشی تلفن همراه نوکیا مدل ۳۳۱۰ را قورت داده بود. آقای تالاکو در خصوص دشواری این عمل جراحی می‌گوید: «کار ما دقیقا مانند عبور از میدان مین بود اما خوشبختانه همه چیز به خوبی و با موفقیت پیش رفت و به پایان رسید.»

هنوز مشخص نیست این زندانی به چه علت این تلفن همراه قورت داده است اما مسئولان زندان گمان می‌کنند زندانی از این تلفن همراه برای برقراری ارتباط با افراد خارج از زندان استفاده می‌کرده است.

گوشی نوکیا مدل ۳۳۱۰ که زمانی یکی از محبوب‌ترین محصولات این شرکت فنلاندی به شمار می‌رفت ابتدا در دهه ۲۰۰۰ به بازار آمده بود و طرفداران بسیاری نیز داشت. با پیشرفت‌های حاصله در صنعت گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، دیگر کمتر کسی سراغ استفاده از موبایل‌های نسل‌های ابتدایی می‌رود.

به هر ترتیب این زندانی اهل کوزوو خوش‌شانس بود که به دلیل قورت دادن این گوشی تلفن همراه جان خود را از دست نداد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید