درگیری‌ها در دره پنجشیر؛ نیروهای مقاومت: دست‌کم هفت تن از نیروهای طالبان کشته شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دره پنجشیر
دره پنجشیر   -  کپی رایت  آسوشیتدپرس

دو تن از اعضای اصلی گروه مخالف طالبان سه‌شنبه گفتند که نیروهای طالبان دوشنبه شب در دره پنجشیر با نیروهای مقاومت درگیر شدند که دست کم هفت نفر در این درگیری‌ها جان باختند.

از زمان سقوط کابل در تاریخ ۱۵ اوت، پنجشیر تنها ولایتی است که در برابر طالبان مقاومت کرده است گرچه در ولایت بغلان که نزدیک پنجشیر است بین طالبان و نیروهای شبه نظامی محلی درگیری در جریان است.

فهیم دشتی، سخنگوی نیروهای مقاومت ملی، گروه وفادار به احمد مسعود، در ویدئویی اعلام کرد که شب گذشته طالبان به بخشی از پنجشیر حمله کردند اما حمله آن‌ها دفع شد.

وی افزود که در این درگیری‌ها دست‌کم هشت نفر از نیروهای طالبان کشته شدند. وی همچنین از زخمی شدن تعدادی از نیروهای طالبان و نیروهای مقاومت ملی خبر داد.

بسم‌الله محمدی یکی دیگر از اعضای جنبش مقاومت ملی که در زمان اشرف غنی وزیر بود گفت: «شب گذشته طالبان به پنجشیر حمله کرد اما با هفت کشته و چند زخمی شکست خوردند.»

وی افزود: «آن‌ها با تلفات سنگین عقب‌نشینی کردند.»

مسعود، پسر احمد شاه مسعود چند هزار نیرو را در دره پنجشیر مستقر کرده است که شامل شبه نظامیان محلی و واحدهای باقی مانده از ارتش و نیروهای ویژه افغانستان است.

وی خواستار مذاکره با طالبان شده است اما می‌گوید که نیروهایش در صورت حمله به ولایت آن‌ها در دره پنجشیر مقاومت خواهند کرد.