سارقان بانک در برزیل گروگان‌ها را به سقف خودروهایشان بستند

حمله به یک بانک در ماه دسامبر۲۰۲۰ برزیل/آرشیو
حمله به یک بانک در ماه دسامبر۲۰۲۰ برزیل/آرشیو Copyright Guilherme Hahn/AP
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سارقان مسلح دو بانک در برزیل در زمان فرار و برای در امان ماندن از افتادن به دام پلیس چند گروگان را به سقف و کاپوت خودروهایشان بستند.

سارقان مسلح دو بانک در برزیل در زمان فرار و برای در امان ماندن از افتادن به دام پلیس چند گروگان را به سقف و کاپوت خودروهایشان بستند.

آگهی

این ماجرا نیمه‌شب دوشنبه، ۳۰ اوت و در شهر کوچک آراکاتوبا در ایالت سائوپائولوی برزیل و با شلیک‌های ممتد مسلسل‌های تبهکاران آغاز شد. سارقان به شدت مسلح خیابان‌های مرکزی شهر را بستند و ‌میلیون‌ها رئال برزیل را به سرقت بردند. مهاجمان برای تضمین موفقیت عملیات از پهپاد و مواد منفجره استفاده کردند.

در جریان این دستبرد خشونت‌بار دست‌کم سه نفر، از جمله یکی از سارقان کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

باند تبهکاران که از قرار معلوم برنامه‌ای دقیق برای سرقت داشتند، در چندین نقطه آراکاتوبا بمب‌گذاری و چند پاسگاه پلیس را برای تاخیر رسیدن ماموران به محل اصلی وقوع جرم، محاصره کرده بودند.

تصاویر تعقیب و گریز و به‌ویژه استفاده از گروگان‌ها به‌عنوان سپر انسانی از شبکه‌های خبری محلی به‌صورت مستقیم پخش می‌شد.

به گفته ژوآاو دوریا، فرماندار سائوپائولو، دو نفر از مجرمان بازداشت شده و یکی از آن‌ها هم در جریان تعقیب و گریز به قتل رسیده است. دست‌کم ۳۸۰ مامور پلیس برای یافتن سایر تبهکاران بسیح شده اند.

برزیل در ماه‌های گذشته شاهد سرقت‌های مسلحانه برنامه ریزی شده و با استفاده از تسلیحات سنگین در شهرهای کوچک و متوسط بوده است. در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰، دو سرقت مشابه به فاصله یک روز در ایالت‌های پارا (شمال) و کاتارینا (جنوب) به وقوع پیوست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروگان‌گیری در هلند؛ پلیس منطقه را تخلیه کرد

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟

حمله مهاجمان مسلح در مرز صربستان و کوزوو؛ یک افسر پلیس کشته و یک افسر دیگر زخمی شد