سارقان بانک در برزیل گروگان‌ها را به سقف خودروهایشان بستند

حمله به یک بانک در ماه دسامبر۲۰۲۰ برزیل/آرشیو
حمله به یک بانک در ماه دسامبر۲۰۲۰ برزیل/آرشیو Copyright Guilherme Hahn/AP
نگارش از یورونیوز با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سارقان مسلح دو بانک در برزیل در زمان فرار و برای در امان ماندن از افتادن به دام پلیس چند گروگان را به سقف و کاپوت خودروهایشان بستند.

آگهی

سارقان مسلح دو بانک در برزیل در زمان فرار و برای در امان ماندن از افتادن به دام پلیس چند گروگان را به سقف و کاپوت خودروهایشان بستند.

این ماجرا نیمه‌شب دوشنبه، ۳۰ اوت و در شهر کوچک آراکاتوبا در ایالت سائوپائولوی برزیل و با شلیک‌های ممتد مسلسل‌های تبهکاران آغاز شد. سارقان به شدت مسلح خیابان‌های مرکزی شهر را بستند و ‌میلیون‌ها رئال برزیل را به سرقت بردند. مهاجمان برای تضمین موفقیت عملیات از پهپاد و مواد منفجره استفاده کردند.

در جریان این دستبرد خشونت‌بار دست‌کم سه نفر، از جمله یکی از سارقان کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.

باند تبهکاران که از قرار معلوم برنامه‌ای دقیق برای سرقت داشتند، در چندین نقطه آراکاتوبا بمب‌گذاری و چند پاسگاه پلیس را برای تاخیر رسیدن ماموران به محل اصلی وقوع جرم، محاصره کرده بودند.

تصاویر تعقیب و گریز و به‌ویژه استفاده از گروگان‌ها به‌عنوان سپر انسانی از شبکه‌های خبری محلی به‌صورت مستقیم پخش می‌شد.

به گفته ژوآاو دوریا، فرماندار سائوپائولو، دو نفر از مجرمان بازداشت شده و یکی از آن‌ها هم در جریان تعقیب و گریز به قتل رسیده است. دست‌کم ۳۸۰ مامور پلیس برای یافتن سایر تبهکاران بسیح شده اند.

برزیل در ماه‌های گذشته شاهد سرقت‌های مسلحانه برنامه ریزی شده و با استفاده از تسلیحات سنگین در شهرهای کوچک و متوسط بوده است. در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰، دو سرقت مشابه به فاصله یک روز در ایالت‌های پارا (شمال) و کاتارینا (جنوب) به وقوع پیوست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروگان‌گیری در هلند؛ پلیس منطقه را تخلیه کرد

حمله با چاقو به کودکان در دوبلین ایرلند ۵ زخمی برجای گذاشت

محافظان نوه جو بایدن به سمت سارقان خودرو تیراندازی کردند