تفنگدار پیشین ارتش بریتانیا با ۲۰۰ سگ و گربه و بدون کارکنان محلی از افغانستان خارج شد

نظامیان بریتانیایی
نظامیان بریتانیایی Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تام توگنهت، نماینده محافظه‌کار مجلس عوام که سابقه خدمت در عملیات ارتش بریتانیا در افغانستان را دارد در این باره گفت: «اگر من یک آمبولانس بفرستم تا به جای مادر شما، سگم را نجات دهم چه خواهید گفت؟»

آگهی

یکی از تنفگداران پیشین نیروی دریایی بریتانیا که در افغانستان پناهگاهی را برای سگ‌ها و گربه‌ها برپا کرده بود با یک پرواز چارتر و به همراه این حیوانات از این کشور بحران‌زده خارج شد اما کارکنان محلی را با خود نبرد.

پل فارتینگ پس از آنکه ۱۵ سال پیش به همراه نظامیان بریتانیا در افغانستان حضور داشت یک موسسه خیریه به نام «نوزاد» را برای نگهداری و رسیدگی به حیوانات خانگی در افغانستان ایجاد کرد. او طی روزهای گذشته و به دنبال به قدرت رسیدن طالبان در کابل کارزاری را برای نجات حیوانات پناهگاه «نوزاد» و کارکنان آن آغاز کرده بود.

پل فارتینگ حاضر به ترک افغانستان بدون حیوانات پناهگاهش نشد و از مقامات طالبان نیز درخواست کمک کرده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اگر من یک آمبولانس بفرستم تا به جای مادر شما، سگم را نجات دهم چه خواهید گفت؟
تام توگنهت
نماینده محافظه‌کار مجلس عوام بریتانیا

شماری از چهره‌های سرشناس بریتانیایی از جمله ریکی جرویز، بازیگر معروف از کارزار پل فارتینگ حمایت کرده بودند. در مقابل عده‌ای با انتقاد از کارزار او بر این باور بودند که تلاش‌های رسانه‌ای او توجه عمومی را از تلاش برای خروج اتباع بریتانیایی و افغان از فرودگاه کابل منحرف می‌کند.

تام توگنهت، نماینده محافظه‌کار مجلس عوام که سابقه خدمت در عملیات ارتش بریتانیا در افغانستان را دارد در این باره گفت: «اگر من یک آمبولانس بفرستم تا به جای مادر شما، سگم را نجات دهم چه خواهید گفت؟»

او افزود: «ما نظامیانی زیادی را به کار گرفتیم تا ۲۰۰ سگ را منتقل کنیم در حالی که خانواده مترجم من احتمالا کشته خواهند شد.»

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا نیز گفته است که در روند تخلیه از افغانستان باید اولویت به جای حیوانات به انسان‌ها داده شود.

در مقابل پل فارتینگ تاکید کرده است که در جریان انتقال حیوانات پناهگاه «نوزاد» از منابع اختصاص یافته برای تخلیه اتباع بریتانیایی و افغان استفاده نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گاردین: سربازان بریتانیایی احتمالا۸۰ افغان را بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ به قتل رسانده‌اند

وزیر امنیت داخلی آمریکا: انتظار می‌رود که پذیرای بیش از ۵۰ هزار افغان باشیم

چالش‌های پیش‌روی اتحادیه اروپا؛ آیا بحران افغانستان برکیست دیگری به جان اروپا می‌اندازد؟